Hani 30 Yıllık Özlem Sona Eriyordu ?

ercan şahin iyi parti çorum sungurlu
Sponsor

Hani Sungurlu Anadolu’nun Çukurovası olacaktı ?

Sungurlu’nun 30 Yıllık Sungurlu (Kırankışla) Barajı özlemini sona erdirecek olan, Çorum-Sungurlu Kırankışla Barajı ödeneğinin geri gittiğini söyleyen İl Genel Meclisi Üyesi Ercan Şahin, yılan hikayesine dönderdikleri Kırankışla barajının ödeneğinin nasıl geri gönderildiğini merak ettiklerini söyledi.

DSİ Müdürünün size yalvardığını, biz burayı başlatalım, nasılsa devlet yarım iş bırakmaz, yapılır diye yalvaran müdürü dinlemeyip, ödeneğin nasıl gittiğini de anlatın diyen Şahin, Kırankışla Barajının önemine değindi.

Sponsor

Sungurlu Kırankışla Barajı ile Sungurlu İlçe Merkezi ve Kırankışla Köyüne ait 31 bin 740 dekar arazinin sulanması, Sungurlu İlçe merkezine yılda 6,3 m3/yıl İçmesuyu verilmesi ile 2046 yılına kadar İçmesuyu ihtiyacının giderilmesine yönelik olarak inşa edilecekti diyen Şahin, “Proje milli ekonomiye yıllık 22 milyon 218 bin TL fayda sağlayacak. İnşaat işi kapsamında, temelden 35,50 metre, yüksekliğinde, 870 metre kret uzunluğuna ve yaklaşık 2 milyon m3 gövde dolgu hacmine sahip homojen toprak dolgu tipinde olacak barajda, 48 milyon 340 bin m3 su depolanacaktı. Proje sayesinde Sungurlu sulu tarıma geçecekti. Şimdi ödenek gittiğine göre Sungurlu bir 30 yıl daha mı bekleyecek? Hani Sungurlu Anadolu’nun Çukurovası olacaktı ? Vay benim garip Sungurlum” ifadelerini kullandı.

Sponsor
Önceki İçerikBaşkan kendisi gibi personeline de sigarayı bıraktırdı
Sonraki İçerikÖğrencilere Trafik Eğitimi Verildi
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz