-0.6 C
Sungurlu
24/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemHalı Yıkamacılarda 'Koronavirüs' Yoğunluğu

Halı Yıkamacılarda ‘Koronavirüs’ Yoğunluğu

- Google Reklamı -

Binlerce insanın ölümüne neden olan Korona virüs nedeniyle, vatandaşlar hijyene büyük önem veriyor. Sungurlu’da da birçok vatandaş, evlerindeki halıları korona virüse karşı temizlik ve halı yıkama fabrikalarına yolluyor.

Türkiye’de şuana kadar 18 vakanın görüldüğü Korona virüste, uzmanlar özellikle hijyene dikkat edilmesi istiyor. Birçok kurum ve kuruluş da dezenfekte işlemleri artarken, vatandaşlarda kendi önlemlerini alıyor. Birçok vatandaş evlerindeki halıları korona virüse karşı yıkamacılara yolluyor. Sungurlu’da halı yıkama işi yapan firmalardan olan Sungurlum Halı Yıkama Fabrikası sahibi Muzaffer Manici, özelikle bakterilerin evlerde ilk barındığı yerlerin başında halıların geldiğini ifade ederek temizliğin önemine değindi. Evlerde yapılan temizlikte bakterilerin tam olarak çıkmadığını ifade eden Manici, bu nedenle vatandaşların halılarını birçok aşamadan geçen ve özel deterjanlar ile yıkanan işletmelere yolladığını söyledi.

Şu sıralar işlerinde ciddi bir artışın yaşandığını ifade eden Manici, yıkama işlemlerinde halılarda virüs ve bakterilerin tamamen yok edildiğini dile getirdi. 10 yıldır bu sektörün içerisindeyiz dolayısı ile hangi temizlik malzemesi hangi yüzeyde etkilidir bunu çok iyi biliyoruz bundan dolayıdır ki korona virüse karşı oksijen bazlı şampuan kullanımına başlayarak tedbir aldıklarını söyledi. Çalışanlar olarak da virüse karşı önlemlerini aldıklarını belirten Manici, tam otomatik profesyonel makinalarımızda özel kimyasal ürünler kullanarak bakteri ve virüslere karşı halıları özenle yıkadıklarını ifade etti.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7238
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu