Hakkari ve Afrin’den Acı Haber: 2 Askerimiz Şehit Oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Hakkari’de bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırıda 1 askerin şehit olduğunu, 1 askerin yaralandığını açıkladı. TSK, Zeytin Dalı Harekatı ise 1 askerin şehit olduğunu bildirdi.

Abone Ol

Çorum merkeze bağlı Kalehisar Köyü nüfusuna kayıtlı Mustafa Eker, şehit oldu. | Sungurlu HaberÇorumlu Piyade Uzman Çavuş Mustafa Eker, şehit oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda Çorum merkeze bağlı Kalehisar Köyü nüfusuna kayıtlı Mustafa Eker, şehit oldu.

TSK’dan yapılan açıklama şu şekilde;

17 Şubat 2018 tarihinde Hakkâri/ Şemdinli bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında icra edilen operasyonlarda ise bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.

Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz