HAFIZLIK VE GÜZEL EZAN OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Sponsor

Sungurlu Ulu Camii’nde gerçekleştirilen Programda açılış ve selamlama konuşmasını Sungurlu Ali Alıtkan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kerim Mandıralıoğlu yaptı.

Hafızlık ve Güzel Ezan Okuma Yarışmasında Jüri başkanı Sungurlu İlçe Müftüsü İbrahim Köksal ve İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Mustafa Ayyıldız, İl Müftülüğü Eğitim Uzmanı Rahmi Güccan, İl Müftülüğü Müezzini Hasan Çakmak, Kerebi Gazi İmam Hatip Ortaokulu Öğretmeni Recep Celep oluştu.
Açılış ve konuşmalardan sonra hafızlık yarışmasına geçildi. Yarışmaya İl merkezi ve ilçelerden bulunan Anadolu İmam Hatip Liselerinden öğrenciler katıldı. 11 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen Hafızlık yarışmasında dereceye giren öğrenciler. Birinci Çorum Merkez Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Döğer, İkinci Dodurga Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet Sertdemir, Üçüncü İskilip Anadolu Lisesi Öğrencisi Sefa Kaküllü oldu.
Sungurlu Ali Alıtkan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerden oluşan ilahi grubu ilahiler söyledi.
7 öğrencini yarıştığı Güzel Ezan Okuma yarışmasında Birinci, Çorum Merkez Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Barış Uzun , İkinci Çorum Merkez Prof. Dr. Hayreddin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ümit Yılmaz, Üçüncü Alaca Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Fatih Mehmet Salık oldu.

Ödül töreninde Teşekkür konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdür vekili Hüseyin Kır, İmam Hatip Okullarında kalitenin arttığını ancak bunu yeterli görmediklerini belirterek, “Evlatlarımızın bu millete hizmet etmeleri için daha donanımlı yetişmelerini sağlamalıyız.” dedi.
Hafızlık yapmanın zor bir süreç olduğunu vurgulayan Hüseyin Kır, bu alanda çalışan öğrencileri tebrik ederek, katkı sağlayan öğretmen ve velilere teşekkür etti.
Yarışmaya katılan öğrencilerine ödüllerini İl Milli Eğitim Müdür vekili Hüseyin Kır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit ve İlçe Müftüsü İbrahim Köksal verdi.

Sponsor

Ayrıca Çorum il Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Nida Kuran-ı Güzel okuma yarışmasında Şehit Ali Alıtkan Anadolu İmam Hatip Lisesi 11.sınıf öğrencilerinden Hülya Mavi Çorum il birincisi olmasında dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Eryipit, “Öğrencimizi tebrik eder yetişmesinde katkıları olan okul yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür ” etti.

Sponsor
Önceki İçerikVali Mustafa Çiftçi Sungurlu’yu Ziyaret Etti
Sonraki İçerikAşutoğlu, “Bu Kış Esnafımız İçin Çok Zor Geçecek”
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz