-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimGüçlü; " Gençlerimizin kitap okuması oldukça önemlidir"

Güçlü; ” Gençlerimizin kitap okuması oldukça önemlidir”

- Google Reklamı -

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları kapsamında, proje kurucusu ve yürütücüsü Prof. Dr. Sayın Sami Güçlü konuk olarak katıldı.
Geçen hafta gerçekleştirilen Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları Mustafa Kutlu panelinin ardından, projenin kurucusu Prof. Dr. Sayın Sami Güçlü ilçemizi ziyaret ederek projeyi bizzat yakından takip etti. Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen programa; Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen, Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, Okul Müdürleri, Paneli hazırlayan Öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.
Programda söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit; Programımıza katılan ve bizleri mutlu eden proje kurucusu 58. ve 59. Dönem Tarım ve Köy İşleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Sami Güçlü’ ye teşekkür ederek, projenin bir ilçede yürütülmeye çalışılmasının öneminden bahsetti.
Okumaya verdikleri önemin altını çizen Eryiğit; İlçemizde daha önce başlattığımız Sungurlu Okuyor, Sungurlu Ecdat ışığından yürüyor projelerine ek olarak yürüttüğümüz bu tarz çalışmalarla gençlerimizin kültürel birikimlerine destek olmak istediklerini belirtti.
Anadolu Mektebi Yazar okumalarının ilçemizde başlamasın da bize destek olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük´e, görev alan öğretmenlere teşekkür etti.
İlçe Kaymakamı Sayın Mitat Gözen’ de; İlçemiz adına gerçekleştirilen bu tarz önemli adımların önemli olduğunu ve bunlardan mutluluk duyduğunu belirtti. Gözen ayrıca; Okumanın kültürel birikim için ne kadar önemli olduğunu ve kendini bu yönde geliştiren gençlerimizin Ülkemiz geleceği açısından bir değer olacağını vurguladı.
Proje kurucusu ve 58- 59. Dönem Tarım ve Köy İşleri Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü ise; “Özellikle Türk kültürünü ve manevi değerlerini korumanın öneminden bahsederek, bu alanda eser vermiş önemli yazarlarımızı bir değer olarak kabul edip; bu yazarların tüm eserlerini okuma üzerine başlattıkları Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları Projesinin her geçen gün büyüyerek devam ettiğini vurguladı. Güçlü, şu an için 20’yi aşkın ilde 2000 öğrenciye ulaştık. Gençlerimizin kitap okuması oldukça önemlidir. ancak tek bir yazarın tüm eserleri okunduğunda kültürel birikimlerine büyük bir zenginlik kazandıracağımız düşüncesindeyiz diyerek gençlere projenin temel prensiplerini anlattı. Gençlerin üç ya da dört aylık periyotlarda bir yazara ait 15-25 arasında eserin okunmasının öneminden bahseden Güçlü, Sungurlu olarak projeye verdiğiniz destekten dolayı teşekkürlerini ifade etti.
Projenin önümüzdeki süreçte nasıl işleyeceğinin anlatılmasından sonra programa son verildi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2126
EUR
24,8351
GBP
28,8818
RUB
0,2831
CNY
3,2557
JPY
0,1657

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu