-0.6 C
Sungurlu
24/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemGÖZÜN AYDIN SUNGURLU! 50 YILLIK SORUN TARİH OLUYOR..

GÖZÜN AYDIN SUNGURLU! 50 YILLIK SORUN TARİH OLUYOR..

- Google Reklamı -

Sungurlu’da yılların kangren olmuş alt yapı problemi çözülüyor. Sungurlu Belediyesi Başkanı Abdulkadir Şahiner, 50 yıldır değişmeyen ve defalarca patlak veren su borularının yenilenmeye başlandığını söyleyen Başkan Şahiner, “Söz verdiğimiz gibi altyapıda asbest boruları bitiriyoruz. Artık vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak ve gönül rahatlığıyla çeşmeden su içebilecekler” dedi.

İLK KAZMA VURULDU

Şahiner, “Söz vermiştik, Sungurlu’yu bu asbest borulardan kurtaracağız diye, bugün itibariyle ilçemizin içme suyu şebekesini yenilemek üzere Akçakent Mahallemizde ilk kazmayı vuruyoruz. Ya Allah bismillah” dedi.

50 yıldır Sungurlu’nun altyapı sorunu olduğunu ve Sungurlu halkının kanserojen etkisi doğuran asbest borulardan su içmek zorunda kaldığını söyleyen Başkan Şahiner, “50 yıldır bu borulardan hem halkımız su içmek zorunda kalıyordu, hem de verilen suyun %70’i kaçağa gidiyordu. Halkımız artık rahat bir nefes alacak. Vatandaşlarımız artık çeşmeden gönül rahatlığı ile su içebilecekler” dedi.

- Advertisement -

9 ay gibi kısa bir sürede işin biteceğini söyleyen Başkan Şahiner, “Bu süre zarfında bazı aksaklıklar yaşanacaktır. Yaşanabilecek bu aksaklıklar da, vatandaşlarımızın desteği ve anlayışına ihtiyacımız var. Sungurlu’nun kanayan yarası haline gelen bu sorundan, birlik ve beraberlik içerisinde, hep birlikte kurtulacağız. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını ve bizleri anlayışla karşılayacaklarını ümit ediyorum” diye konuştu.Başkan Şahiner, İller Bankası yetkililerine ve İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’a teşekkür etti.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7238
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu