GIDA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, gıda denetim ve kontrol hizmetlerini, artırarak devam ettiriyor.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, tüketici sağlığının en üst düzeyde korunması, ticaretin etik bilgiler ışığında önünü açmak, haksız rekabeti engellemek ve çiftlikten sofraya gıda güvenliğini sağlamak amacıyla gıda denetim ve kontrol hizmetleri devam ediyor.
Gıda Kontrol Görevlileri tarafından etkin bir şekilde denetimler yapılarak, mevzuata aykırı davranan market işletmelerine gerekli uyarılar ve İdari Yaptırım Kararı uygulanıyor.
“En iyi Gıda denetçisi tüketicinin kendisidir” diyen yetkililer vatandaşların gıda ürünlerini satın alırken dikkatli davranmalarının önem arz ettiğini ve Tüketicilerimiz gıda ile ilgili her türlü şikayet ve taleplerini Türkiye’nin her yerinden ulaşılabilmesi için Bakanlığımızca oluşturulan “ALO GIDA 174” hattı yılın her günü 24 saat süresince hizmet vermektedir. Alo Gıda 174 hattına yapılan şikâyet ve bildirimlerin tamamı anında değerlendirmeye alınmakta ve sonuçları internetten takip edilebilmektedir. Vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği bizim için önceliklidir diye söylediler.

Abone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz