Gerekçe Otoyol mu ?

Sponsor

Sungurlu, bugün bir yerel gazetenin ortaya attığı ‘Abdulkadir Şahiner Görevinden Alınacak’ iddiası ile çalkalandı. Yapılan haberde Belediye Başkanı Adbulkadir Şahiner’in Belediye Başkanlığı görevinden alınacağı ileri sürüldü. Sungurlu Belediyesi sürekli Bakanlık müfettişleri tarafından denetlenen bir kurum. Yapılan denetlemelerde bugüne kadar olumsuz bir durum yada herhangi bir yolsuzluk, usulsüzlük tespiti yapılsaydı, Başkan Şahiner şimdiye kadar çoktan görevden alınırdı.

Sungurlu, bugün bir yerel gazetenin ortaya attığı'Abdulkadir Şahiner Görevinden Alınacak' iddiası ile çalkalandı. | Sungurlu Haber

Haberin paylaşılmasıyla birlikte kamuoyunda çeşitli yorumlar yapılmaya başlarken, akıllara Başkan Şahiner’in otoyol projesine karşı çıktığı için mi görevden alınmak isteniyor?’ sorusu geliyor. Başkan Şahiner şuana kadar 5 kez esnaflarla kahvaltıda buluştu ve esnaf toplantılarında otoyol projesi ile ilgili fikirlerini söyledi. Toplantılarda Sungurlu’nun zaten sürekli göç verdiğini, 30 bin olan nüfusun projenin onaylanması halinde 15 binlere düşeceği ve Sungurlu’ya adeta bypass yapılmak istendiği için projeye karşı çıktığını her fırsatta savunan Başkan Şahiner, Çevre yolunun uzaktan geçmesi neticesinde yol boyu tesislerinin kapanacak ve zor şartlarda ayakta duran Sungurlu Sanayi Sitesinin de kapandığında göçün daha da artacağını vurguluyordu.

Sponsor

Toplantıya katılan esnaflar ise “Bu projenin hayata geçmesi halinde ekonomisi zaten zayıf olan Sungurlu’nun daha fazla zarar göreceği endişesini taşıdıklarını söyleyerek, Şu an mevcutta 6 adet yol boyu tesisimiz var. Ortalama 100 er kişinin çalıştığını düşünürsek 600 aile geçimini buradan sağlıyor. Sanayi esnaflarımızın durumu zaten ortada. Bu proje ile zaten sürekli göç veren ilçemizde nüfus kalmaz görüşünü belirtiyordu. Kişi ve parti ayrımı yapmadan, yaptığı hizmetlerle halkın taktirini toplayan bir Belediye Başkanı, bu sebeplerden dolayı görevden alınması durumunda, vatandaşın ciddi tepkileriyle karşılaşacağını düşünüyoruz… Gelişmeleri hep birlikte bekleyip göreceğiz…

Sponsor
Önceki İçerikYeni VW Touareg Tanıtıldı
Sonraki İçerikOtomotiv Bölge Derneği Kuruldu
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz