GENÇLİK MERKEZİNE ÜST DÜZEY ZİYARET

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı Halit Cangül, Sungurlu Gençlik Merkezini ziyaret etti.

Ülkemiz Genelinde Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Gençlik Projeleri Destekleme Programı (GPDP) kapsamında Bakanlık adına projeler yürütülmektedir. Proje çalışmalarının bir ayağı da Çorum ilimizde gerçekleştiğinden dolayı Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı Halit Cangül aktif projeleri ilimizde yerinde ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Bu ziyaretlerin akabinde Sungurlu ilçemize gelerek Gençlik Merkezini ziyaret eden Cangül, Gençlik Merkezi faaliyetleri hakkında bilgi alırken Proje Kontrolörü Ramazan Sarıtepeci’den ilçemizde yönetilen GPDP projeleri hakkında bilgi alarak istişarelerde bulundu.Sungurlu’nun Sosyo-Kültürel, Ekonomik ve günlük hayatın birçok alanında Bakanlık projelerinin yürütülmesi açısından uygun olduğunu dile getiren Cangül, çağrı dönemlerinde Sungurlu’daki okulların, sivil toplum kuruluşları, dernek ve kulüplerin Bakanlığımıza projeler yazarak başvuruda bulunmalarını tavsiye etti.

Gençlik merkezlerini gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarının ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesine fırsat vererek topluma aktif vatandaşlar olarak katılmalarını sağlayan ve gençleri zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik çalışmaları yürüten kurumlardır diyen Cangül, Gençlik Merkezi Müdürü Mahmut Esat Buğdaylı’ ya ve merkez çalışanlarına çalışma ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederek ilçeden ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz