-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemGençlik Haftası Şehitlik Ziyareti ile Başladı

Gençlik Haftası Şehitlik Ziyareti ile Başladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. Yılını kutlama programı çerçevesinde 15-21 Mayıs 2020 tarihleri arasında kutlanacak olan Gençlik Haftası etkinliklerinin açılışı Şehitlik ziyareti ile başladı.

- Google Reklamı -

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Aktaş ve beraberindeki mesai arkadaşları Şehitlik ziyaretinde bulundu. Şehitlik Ziyaretine Gençlik Merkezi Müdürü Esat Buğdaylı, İlçe Spor Müdürlüğü personeli ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü personeli katıldı. Ziyarete katılan personel ziyareti, maske ve sosyal mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirdi. 

Tüm Şehitlerimiz İçin Dua Edildi

Ziyarette Ulu Camii İmamı İbrahim Kaplan Kur’an’ı Kerim okudu ve tüm şehitlerimiz için dua etti. Kuranı Kerim okunmasının ardından Gençlik ve Spor İlçe Müdür Mehmet Aktaş ve beraberindeki heyet ile birlikte Şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı.
Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Aktaş yaptığı açıklamada Atatürk’ün İstanbul’dan Samsuna Hareket etmesiyle Milli Mücadele ateşinin yanmaya başladığını, Milli Mücadelenin zorluklarla zaferle sonuçlandığı ve üzerinden 101 sene belirtti.
Aktaş, şuanda dünyada ve Ülkemizde yaşanan Korona Virüs salgını sebebiyle bu sene 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramının 101. Yılında kapsamlı bir Kutlama Programı yapılamadığını belirtti. 

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Aktaş Milli Mücadelede emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle yad ettiklerini belirten Aktaş, Tüm Şehitlerimizin Ruhları Şad olsun dileklerinde bulundu. 

TRY - Türk Lirası
USD
27,2455
EUR
28,7991
GBP
33,1591
RUB
0,2794
CNY
3,7265
JPY
0,1830

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu