-0.6 C
Sungurlu
23/09/2023
Sungurlu HaberleriGündem"GENÇLERİMİZ ÖĞRETMENLERİMİZE EMANET"

“GENÇLERİMİZ ÖĞRETMENLERİMİZE EMANET”

- Google Reklamı -

Ak Parti Sungurlu İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Kaplan, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Kaplan mesajında şu ifadeleri kullandı; “Dünyayı, Müslüman bir Türk olarak okuyarak değerlendirme ve bu minvalde tavır alarak bir duruş sergileyecek milli-manevi değerleri özümsemiş idealist nesillerin yetiştirilmesi ve bu nesillerin pozitif ilimlerle layıkıyla donatılması amacını güden bir eğitim ve öğretim anlayışından yana olduğumuzu, idrak edeceğimiz 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir kez daha belirtme ihtiyacı hissediyoruz.

Dünyamızın içine girdiği yeni dönemde özellikle küreselleşmenin, genç nesilleri hedefe koyarak, milli kültürleri ağır bir tahribat altına aldığı muhakkaktır. Milli devletlerin varlıklarına yönelmiş yıkıcı küreselleşme politikalarının, en büyük saldırıyı genç nesillerin milli ve manevi dünyalarına yönelik gerçekleştirdiği bir ortamda şüphesiz ki; eğitimcilerimize hayati görevler düşmektedir.Kavramların öğrenilip anlamlandırıldığı ve bunun üzerine karakterlerinin ve asgari düzeyde fikirlerinin oluşmaya başladığı bir dönemde, çocuklarımız zamanlarının önemli bir bölümünde kendisine örnek olarak gördüğü öğretmenleri ile muhatap olmaktadır.

- Advertisement -

Bu nedenle milli kimliğinin ve milli sorumluluklarının bilincinde bir neslin yetişmesinde öğretmen faktörünün hayati önemi ortaya çıkmaktadır. Milli-üniter devletimizin küreselleşme ve onun uygulayıcıları tarafından maruz kaldığı saldırılardan muhafaza edilmesi ve ebediyete dek varlığını sürdürmesi, karakter ve vizyon sahibi öğretmenlerimizin elinden geçen haysiyetli, bilinçli ve idealist bir nesille mümkün olacaktır.

Bu vesile ile öğretmenlerimizin yüklendikleri bu ağır misyonun farkında olmaları ve bu şuurda vazifelerini ifa etmelerini temenni ederek 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyoruz.”

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7235
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu