Genç çiftçilere 210 Koyun Dağıtıldı

Sponsor

Sungurlu’da 2017 yılı genç çiftçi projesinde 11 sığır, 1 manda, 6 koyun, 1 arı, 1 tavuk, 1 sera, 1 küçükbaş ve ahır yapımı olmak üzere toplam da 22 proje hibe desteği almaya hak kazandı. 
8 Aralık 2017 tarihinde yetkililer tarafından koyunlar çiftçilere teslim edilmesiyle birlikte projeler tamamlandı. Küçükbaş projesiyle ilçemize bağlı Karaçay, Çulhalı, İmirli, Kaledere, Mehmetbeyli ve Türkhacılarhanı köylerinde ikamet eden 6 çiftçiye hibe desteği sağlanmıştır. 

Romanya’dan ithal edilen turcana ırkı dişi koyunlar hak sahibi olan çiftçilerimize kişi başı 35 adet koyun olmak üzere toplamda 210 adet koyun teslim edildi. Proje kapsamında daha sonra her çiftçiye 2 yada 3 adet koç geleceği bildirildi.

Sponsor
Önceki İçerik​Bağcı, Cezaevi İnşaatında İncelemelerde Bulundu
Sonraki İçerikSungurlu’da TÜBİTAK Başarısı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz