-0.6 C
Sungurlu
04/10/2023
Sungurlu HaberleriEğitimGeleneksel Çocuk Oyunları Müsabakaları Başladı

Geleneksel Çocuk Oyunları Müsabakaları Başladı

- Google Reklamı -

Sungurlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Okullar arası Geleneksel Çocuk Oyunları Müsabakaları başladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü işbirliğiyle, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını, çocuklara ve gençlere yeniden hatırlatmak amacıyla başlatılan ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ kapsamında ‘Sungurlu Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ Sungurlu’da başladı.

Öğrenciler 24 Mayıs’a kadar Yağ Satarım Bal Satarım, Mendil Kapmaca, Yakan Top gibi oyunları oynayacak.
Sungurlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Halil Yurt, “Bu oyunlar sayesinde çocuklarımız atalarımızın geçmişte hangi oyunları oynadıklarını öğrenmiş oluyorlar. Biz atalarımızdan öğrendik. Biz de şimdi bu oyunları çocuklarımıza öğretiyoruz ki, geçmişimizle geleceğimiz kopuk kalmasın. Ayrıca, çocuklarımız kazanmayı, kaybetmeyi öğreniyor. Kazanınca sevinmeyi, kaybedince üzülmeyi, üzüleni teselli etmeyi, kazananı kutlamayı öğreniyorlar. Böylece toplumsal kaynaşmayı, toplumsal barışı sağlıyoruz” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,5087
EUR
28,8095
GBP
33,2211
RUB
0,2774
CNY
3,8224
JPY
0,1849

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu