Gelenek Yine Bozulmadı

Sponsor

– En Büyük İlçe Sungurlu’ya 7, En Küçük Belde Düvenci’ye 10 Kontenjan Verildi

İŞKUR İl Müdürlüğü bünyesinde açılan Toplum Yararına Program(TYP) kapsamında Çorum’da il, ilçe ve belde belediyeleri ile çeşitli kamu kurumlarında toplam 750 kişi istihdam edilecek. 2019 yılında belediyelerde çalışacak işçiler için kura çekimi geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirildi.
İŞKUR’dan yapılan açıklamaya göre, AK Partili belediyelerden Çorum Belediye Başkanlığı’na 100, Alaca Belediye Başkanlığına 70, Bayat Belediye Başkanlığı’na 56, Boğazkale Belediye Başkanlığı’na 30, Dodurga Belediye Başkanlığı’na 25, Kargı Belediye Başkanlığı’na 30, İskilip Belediye Başkanlığı’na 70, Ortaköy Belediye Başkanlığı’na 30, Osmancık Belediye Başkanlığı’na 70, Düvenci Belediye Başkanlığı’na 10, Uğurludağ Belediye Başkanlığı’na 36 kontenjan verildi.
Kura çekiminin ardından sözleşme imzalamak için İŞKUR İl Müdürlüğü’ne gelen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner adeta hayal kırıklığı yaşadı. İlçelerine ayrılan işçi kontenjanlarını gören Şahiner, kontenjanlarda adaletsizlik yapıldığını belirterek tepki gösterdi.

– En Büyük İlçe Sungurlu’ya 7, En Küçük Belde Düvenci’ye 10 Kontenjan Verildi

Sponsor

Çorum’un merkezden sonra en büyük ilçesi olan Sungurlu, 2017 verilerine göre 48 bin 554 kişilik nüfusa sahip. Toplam nüfusun %9,19’unu oluşturulan Sungurlu’ya İŞKUR tarafından TYP kapsamında verilen kontenjan ise 7 olarak belirlendi.
Ancak AK Parti’de bulunan Düvenci Belediyesi, nüfusuna oranla kontenjanlarda en fazla işçiyi alan belde belediyesi unvanına sahip. İŞKUR İl Müdürlüğü’nce Düvenci Belediye Başkanlığı’na 10 işçilik kontenjan ayrılmış durumda. Düvenci Beldesinin 2017 verilerine göre bin 959 nüfusu bulunuyor.
5 yıldır Sungurlu’ya uygulanan İŞKUR kontenjan adaletsizliği bu yılda devam ettirildiğini söyleyen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, tüm belde ve ilçelere dolu dolu verilen işçi kontenjanının, Sungurlu’ya sadece 7 kişi verildiğini söyledi.

– Neden sesinizi çıkarmıyorsunuz ?

Şahiner, “Klavye başında Sungurlu’yu sevdiğini, Sungurlu sevdasından bahseden Ak Parti İlçe teşkilatı bu adaletsizliğe neden sesini çıkarmıyor? “Allah’tan reva mı bu? Sungurlu Belediyesi’nde çalışacak olanlar Sungurlu’nun evladı değil mi? Sungurlu gençliği ve işsizlerden sizler sorumlu değil misiniz? Bu hainliğe gereken cevabı halkımız verecektir” ifadelerini kullandı.

Sponsor
Önceki İçerikMeteoroloji 3 Günlük Kar Yağışı İçin Alarm Verdi
Sonraki İçerikSkoda Scala, C Segmenti HB Sınıfına Dahil Oldu
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz