-0.6 C
Sungurlu
24/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetFatih Başak Adaylığını Açıkladı

Fatih Başak Adaylığını Açıkladı

- Google Reklamı -

Sungurlu Ak Parti İlçe Başkanlığında yapılan aday adaylığı açıklaması toplantısına İlçe Başkanı İlyas Özkan, Kadın Kolları Başkanı Hamide Uzun, Gençlik Kolları Başkanı Rıfat Sarıyerli, ilçe teşkilatı ve çok sayıda partililer katıldı.

Sungurlu Belediye Başkan aday adayı Fatih Başak yaptığı açıklamada, “Doğduğum, büyüdüğüm, çocukluğumu gençliğimi yaşadığım, gerek öğretmen olarak gerekse yönetici olarak görev yaptığım ve her zaman kalbi Sungurlu özlemi ile yanan bir kardeşiniz olarak, bu salondaki herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı görevinden istifa eden Fatih Başak, Sungurlu Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı. | Sungurlu Haberleri

- Advertisement -

Ben Turan mahallesinden “Kahveci Veli’nin oğlu” 29 yıllık eğitimci Fatih Başak, “29 yıllık çalışma hayatım boyunca bazen il yöneticisi olarak bazen kamu yöneticisi olarak devletimize hizmet ettim diyen Başak, devletimiz tarafından birçok kez taltif ve takdirle ödüllendirildim. Fakat benim için en güzel takdir Rabbimin kulluğu doğrultusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Partimizin ve Sungurlulu hemşerilerimizin bizim hakkımızda vereceği karardır. Teşkilat ve yerel yönetimin makamı vatandaşının yanıdır. Bizler bizi sevmeyenleri, bizden farklı düşünenleri, bize karşı mesafeli duranları, bizi sevenler kadar dinlemedikçe; oy vermeyenleri, oy verenler kadar sevmedikçe başarılı olamayacağımızı biliyoruz.
Belediye ve ilçe teşkilatı bir ekip olarak çalışmalıdır. Belediye Başkanının elinde sihirli bir değnek yoktur ki dokunduğu yeri düzeltsin. Ancak başkan, bir orkestra şefi gibi ekibini yönetmelidir. Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri, Başkan yardımcıları, müdürü, memuru ve işçisi, en önemlisi ise bu ekibe inanan ve güvenen teşkilatı ve vatandaşı ile birlikte bir ekip oluşturulursa başarı sağlanır. Tüm bunların olması için de belediyeyi kazanmamız, kazanmamız için de bizlerin birlikteliği çok önemlidir. Burada aday adaylığını açıklayan arkadaşların her birisi birbirinden değerli arkadaşlardır. Güzel yapıcı bir rekabet ortamı AK Partimize kazandıracaktır. Burada önemli olan Sungurlumuza aday kim gösterilirse gösterilsin o arkadaşın etrafında kenetlenmek hepimizin görevi olmalıdır. Burada şahsıma düşen ne varsa her türlü gayreti göstereceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Burada önemli olan Sungurlu’dur.
29 yıl boyunca giydiğim eğitim ve yöneticilik hizmeti önlüğümün üstüne, belediyecilik hizmeti önlüğünü giymek için aday adayı oldum. Benim için Sungurlu, güneşinde yandığım, sokaklarında ilk gençliğimi yaşadığım, ekmeğini yediğim ve böldüğüm bir sevdadır üzerine titrediğim evladımdır ve ben bu sevdaya katkı sağlamak, bu evladı en güzel şekilde yetiştirmek adına yola koyuldum. Sungurlu için büyük hayaller kurdum. Bu hayalleri gerçekleştirmek için sizlerin de desteğiyle el birliği içinde bizim için vazgeçilmez olan bu güzel ilçemizi yönetmeye talibim.
Sizlerin desteği ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile göreve layık görüldüğümüz takdirde adalet, hakkaniyet ve herkesin fikrine saygı duyma anlayışı içerisinde bizi tanıyanlar iyi bilir. Biz zoru severiz ve zoru başarmaya talibiz. Bu yolda durmak da yok yorulmak da yok ama iş için yorulmak, her daim yeni şeyler söylemek ve yapmak var. Ak Partimizin 2023 ve 2071 vizyon ve misyonuna uygun olarak yola çıkmak ve talip olmak benden, teveccüh sizden, takdir Allah’tandır. Değerli AK Partili dava arkadaşlarım, Sungurlu’da partimizin belediye başkan adayı kim olursa olsun AK Parti olarak Sungurlu Belediye başkanlığını alacağımızdan kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. Biz, Türkiye’nin en uzun süreli iktidarı olmayı yerel yönetimlerde gösterdiğimiz üstün hizmet anlayışına ve çalışma azmimize borçluyuz.

Milli Eğitim Bakanlığı İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı görevinden istifa eden Fatih Başak, Sungurlu Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı. | Sungurlu HaberleriDeğerli kardeşlerim; Türk milleti, milletlerden herhangi bir millet değildir. Bütün gayretimiz ülkemizi, milletimizi ve devletimizi 1. Sınıf bir dünya milleti yapmak, nerede bir adaletsizlik, zulüm, haksızlık varsa onun karşısında aslanlar gibi dikilmektir. Bizim milletimizin bütün dünyada asıl gayesi budur. Bizler de Anadolu’nun bu güzel beldesinde bu bilinç ve şuur ile görev yapmaya talibiz. Yolumuz Yunus Emre yoludur, Hacı Bektaş-ı Veli yoludur. Değil mi cephemizin sinesinde iman bir;
Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir;
Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz,
Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz!
Yeter ki Mehmet Akif’in dediği gibi birlik ve beraberliğimizi bozmayalım.
Hepinizi muhabbetle selamlıyor, adaylığımızın devletimiz, milletimiz ve Sungurlumuz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, tüm adaylara başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” diye açıklamada bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı görevinden istifa eden Fatih Başak, Sungurlu Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı. | Sungurlu Haberleri

Fatih Başak Kimdir!
29.04.1968 yılında Sungurlu’da doğdu. İlkokulu Sungurlu Hürriyet İlkokulu’nda, ortaokulu Sungurlu Ortaokulu’nda, liseyi Sungurlu Lisesi’nde okudu. 1989 yılında Amasya Eğitim Yüksekokulu’nu daha sonra da “Sınıf Öğretmenliği Lisans tamamlama Programı” nı bitirdi. Aynı yıl Batman ili Kozluk ilçesine sınıf öğretmeni olarak göreve başladı.
1993 yılından 2004 yılına kadar Sungurlu Eşme Köyü İlkokulu’nda ve Sungurlu Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu´nda sınıf öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılında Boğazkale Merkez İlköğretim Okulu Müdürü olarak atandı. 2008 yılında Sungurlu Milli Eğitim Şube Müdürü olarak göreve başladı. 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Şube Müdürü olarak atandı. 2012-2014 yıllarında Ağrı ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. 30/06/2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak göreve başladı. Temel Eğitim Genel Müdürlüğünde İzleme ve Değerlendirme
Daire Başkanlığı görevini yürütmekte iken AK Parti’den Sungurlu Belediye Başkan aday adayı olmak için 12 Kasım 2018 tarihinde istifa etti. Evli ve 2 si kız, 2 si erkek olmak üzere 4 çocuk babası.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7238
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu