Facebook’un Alan Adı Satışa Çıktı !

Sponsor

Instagram ve WhatsApp platformları dahil tüm Facebook servislerinde erişim sorunu hala devam ediyor. Ülkemiz başta olmak üzere global çapta neredeyse tüm kullanıcıları etkileyen probleme ilişkin şirket kanadından geçtiğimiz dakikalarda açıklama geldi. Kesintiler hala etkisini sürdürürken, sosyal medyada paylaşılan bir olay gündeme bomba gibi düştü. Facebook’un web sitesine erişmemizi sağlayan facebook.com alan adı satışa çıktı.

Facebook, sorunun farkında olduklarını söyleyerek kullanıcılardan özür diledi.

Facebook Saldırı Altında Olabilir mi ?

Web siteleriyle ilgili sahiplik, ülke vb. teknik bilgileri gösteren DomainTools’ta facebook.com alan adı için WHOIS sorgulaması yapıldığında ‘for sale’ yani ‘satışta’ olarak gözüküyor. Bunun yanı sıra domain, GoDaddy bünyesinde faaliyet gösteren perakende alan adı kayıt şirketi ve web hizmetleri sağlayıcısı Unregistry Market’te de satışa açık bir şekilde listeleniyor.

Sponsor
facebook domain
Facebook.com alan adı satışta gözüküyor

Peki facebook.com domaini Facebook’un bilgisi olmadan nasıl satışa çıkabilir? Şirket bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı, olayı teyit etmedi. Dolayısıyla işin perde arkasında neler yaşandığını bilmiyoruz. Ancak bugün Türkiye saatiyle 18:30-19:00 sularından beri WhatsApp ve Instagram dahil şirketin hiçbir servisine erişilemiyor olmasını göz önünde bulunduran bazı kullanıcılar, Facebook’a siber saldırı olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Facebook ve Instagram takipçilerimiz, bu tarz sıkıntılarda paylaşımlarımızdan haberdar olmak için Telegram Kanalımızı buraya tıklayarak takip etmenizi tavsiye ederiz.

Android telefon kullanan takipçilerimiz ise buraya tıklayarak mobil uygulamamızı Google Play üzerinden indirebilirler. Tamamen ücretsiz ve güvenlidir.

Peki sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Facebook ciddi bir saldırıyla boğuşuyor olabilir mi? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Sponsor
Önceki İçerikHemşehrimiz Kırıkkale Valisi Oldu
Sonraki İçerik1,5 Milyar Facebook Kullanıcısının Verileri Satışa Çıkarıldı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz