Facebook’tan TikTok’a Rakip Uygulama Geliyor

Sponsor

Entrackr tarafından hazırlanan bir rapora göre, sosyal ağ devlerinden Facebook, kısa video uygulamasını yıl ortasına kadar tüm dünyada başlatmayı planlıyor.

Amerikan teknoloji şirketi 2018’de ABD’de Lasso’yu başlattı ve daha sonra geçen yıl Meksika’ya tanıttı. Uygulama analizi şirketi Sensor Tower’a göre, uygulama ABD’de yaklaşık yarım milyon kez ve Meksika’da 2,2 milyondan fazla indirildi.

Facebook, Hindistan’ın 627 milyon internet kullanıcısının bazılarını çekmek isteyecektir. TikTok, dünya çapında 1,5 milyar indirmenin yaklaşık 500 milyonu ile ülkeden gelen Hindistan’da oldukça başarılı oldu . Sosyal medya devinin Hindistan’da 200 milyondan fazla kullanıcısı olan Çin kısa video uygulamasını geçmesi zor olacak.

Sponsor
Entrackr tarafından hazırlanan bir rapora göre, sosyal ağ devlerinden Facebook, kısa video uygulamasını yıl ortasına kadar tüm dünyada başlatmayı planlıyor. | Sungurlu Haber

TikTok’un Hindistan’da tartışmalı bir yılı vardı. Nisan ayında yetkililer, Google ve Apple’dan , platformdaki ‘porno’ nedeniyle uygulamayı Play Store ve App Store’dan başlatmasını istedi . Daha sonra yasak kaldırıldı ve uygulama bu uygulama mağazalarında geri yüklendi. Platform için bir video yapmaya çalışırken TikTok yıldızlarından biri Delhi’de öldürüldüğünden, uygulama daha da fazla incelendi .

Bu tartışmalara rağmen, platform birçok kullanıcı kazandı ve giderek popülerlik elde etti. Facebook’un yeni uygulamasının bu kadar geniş bir kullanıcı tabanını büyütmesi zor bir görev olacak.

Sponsor
Önceki İçerikGÜREŞCİLERİMİZDEN 2 ALTIN, 3 BRONZ MADALYA
Sonraki İçerikMeteoroloji, Yeni Haftanın Hava Durumu Raporunu Yayımladı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz