Facebookta Bff Yalanı!

Sponsor

Son dönemde özellikle bir çok Facebook sayfasında  paylaşılan ve bir çok kişi tarafından da kullanılan ‘Bff‘ ibaresini yazan bir çok kullanıcı görülebilmekte. Ancak bazı art niyetli sayfalar Facebook’un bu özelliğini farklı amaca yorumlayarak yaymakta.

Bff Nedir?

Bff, ingilizce ‘Best Friend Forever’ kelimesinin kısaltılmışıdır. Best Friend Foreverkelimesi Türkçe de ‘sonsuza kadar en iyi arkadaş’ anlamına gelmekte. Facebook bu özelliği birbiri ile arkadaş olanların yorumlarda veya sayfa durumlarında etiketlemesi için çıkardı.

Sponsor

 Son dönemde özellikle bir çok Facebook sayfasında  paylaşılan ve bir çok kişi tarafından da kullanılan 'Bff' ibaresini yazan bir çok kullanıcı görülebilmekte. Ancak bazı art niyetli sayfalar Facebook'un bu özelliğini farklı amaca yorumlayarak yaymakta. | Sungurlu Haber

Facebook Bff Güvenlik Uyarısı Gerçek Mi?

Facebook’ta yoruma bff kelimesini yazarsanız ve yeşil olursa hesabınızın güvende olduğu, yeşil olmazsa da hesabınızın güvende olmadığı iddiasını yayan sayfalar kesinlikle yalan söylemekte. Facebook’un böyle bir hizmeti yoktur. Tamamen kullanıcıları sayfa etkileşimini artırmak veya son dönemde çok karşılaştığımız Trolleme amaçlı yapılmaktadır. Facebook, hesabınız ile ilgili olarak her hangi bir güvenlik ihlali olduğunda kayıt olduğunuz mail adresinize veya hesabınızın bildirimler kısmında size bildirim göndermektedir.

Detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz Facebook’un güvenlik ve gizlilik konusunda yaptığı veya hesabınızı korumanızda yardımcı olacak yönergeleri bu adrese  bakabilirsiniz.

Sponsor
KaynakPC Hocası
Önceki İçerikAltın Rengi iPhone X’in Fotoğrafları Sızdırıldı
Sonraki İçerikİnternet Fenomenleri Artık Zorunlu Olarak Vergi Ödeyecek
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz