-0.6 C
Sungurlu
03/06/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiFacebookta Bff Yalanı!

Facebookta Bff Yalanı!

- Google Reklamı -

Son dönemde özellikle bir çok Facebook sayfasında  paylaşılan ve bir çok kişi tarafından da kullanılan ‘Bff‘ ibaresini yazan bir çok kullanıcı görülebilmekte. Ancak bazı art niyetli sayfalar Facebook’un bu özelliğini farklı amaca yorumlayarak yaymakta.

Bff Nedir?

Bff, ingilizce ‘Best Friend Forever’ kelimesinin kısaltılmışıdır. Best Friend Foreverkelimesi Türkçe de ‘sonsuza kadar en iyi arkadaş’ anlamına gelmekte. Facebook bu özelliği birbiri ile arkadaş olanların yorumlarda veya sayfa durumlarında etiketlemesi için çıkardı.

- Advertisement -

 Son dönemde özellikle bir çok Facebook sayfasında  paylaşılan ve bir çok kişi tarafından da kullanılan 'Bff' ibaresini yazan bir çok kullanıcı görülebilmekte. Ancak bazı art niyetli sayfalar Facebook'un bu özelliğini farklı amaca yorumlayarak yaymakta. | Sungurlu Haberleri

Facebook Bff Güvenlik Uyarısı Gerçek Mi?

Facebook’ta yoruma bff kelimesini yazarsanız ve yeşil olursa hesabınızın güvende olduğu, yeşil olmazsa da hesabınızın güvende olmadığı iddiasını yayan sayfalar kesinlikle yalan söylemekte. Facebook’un böyle bir hizmeti yoktur. Tamamen kullanıcıları sayfa etkileşimini artırmak veya son dönemde çok karşılaştığımız Trolleme amaçlı yapılmaktadır. Facebook, hesabınız ile ilgili olarak her hangi bir güvenlik ihlali olduğunda kayıt olduğunuz mail adresinize veya hesabınızın bildirimler kısmında size bildirim göndermektedir.

Detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz Facebook’un güvenlik ve gizlilik konusunda yaptığı veya hesabınızı korumanızda yardımcı olacak yönergeleri bu adrese  bakabilirsiniz.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0984
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu