Facebook Çalışanları Kapıda Kaldı!

Saatlerdir erişim sorunlarıyla gündemde olan Facebook, bir skandala daha imza attı. Şirketin çalışanları kapıda kaldı.

Sponsor

Saatlerdir erişim sorunlarıyla gündemde olan Facebook, bir skandala daha imza attı. Şirketin çalışanları kapıda kaldı.

FacebookInstagram ve WhatsApp‘ı etkileyen erişim sorunu tüm hızıyla devam ediyor. Platformlara saatlerdir herhangi bir şekilde erişilemezken, problemin boyutu gittikçe daha da büyüyor. Gelen bilgilere göre sorun sadece sosyal medya kısmında değil, şirketin kendisinde.

Yaşanan sıkıntının ardından alarm durumuna geçen Facebook, tüm çalışanlarını ofise çağırdı. Acilen erişim problemini ortadan kaldırmak için tüm personelinin aktif olmasını isteyen sosyal medya devi, bambaşka bir problemle karşılaştı. Şirket çalışanları kapıdan içeriye adımını bile atamadı. İşte nedeni…

Sponsor

Facebook çalışanları, binadan içeriye adımını atamadı

Facebook‘un yaşadığı erişim sıkıntısının boyutu her geçen saniye büyüyor. Bunun en büyük örneği ise şirketin iç işlerinde kullanılan sistemin bile bozulması. Pek çok şirket gibi giriş-çıkış takiplerini personele atanmış kartlar ile yapan Facebook, bir skandala daha imza attı.

Facebook çalışanları

Dahili şirket içi sistemleri de etkilenen şirketin güvenlik kapıları kartları bir türlü tanımadı. Bu nedenle sorundan önce ofis dışında olan çalışanlar, kapıda kalarak içeri giremedi. Bu durum, yaşanan sorunun ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gözler önüne getirdi.

New York Times’ın teknoloji muhabiri Sheera Frenkel‘ın paylaşımıyla ortaya çıkan olay hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. 

Sponsor
Önceki İçerik1,5 Milyar Facebook Kullanıcısının Verileri Satışa Çıkarıldı
Sonraki İçerikKaravanlarda ÖTV Oranının Düşürülmesi Teklifi TBMM’de
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz