“EVİNE BİR EKMEK ALAMAYAN ÜYELERİMİZ VAR, TAŞ MI YESİNLER?”

mutlu karslı sungurlu
Sponsor

Sungurlu Terziler ve Berberler Esnaf Odası Başkanı Mutlu Karslı, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan esnafların zor durumda olduğunu belirterek, “Evine bir ekmek alamayan üyelerimiz var taş mı yesinler?” dedi.

Karslı, “Hastalığın yayılmaması için evlere tıraşa gidilmesin, dükkanlarda kaçak tıraş yapılmasın tamamdır. Her şey bizim ve müşterimizin ve ülkemizin sağlığı için bunu da anladık. Anlamadığımız bir şey var. Berber esnafımın ufak bir çocuğu varsa sütünü bile alamıyorsa hırsızlık mı yapsın? Evine bir ekmek alamayan üyelerimiz var taş mı yesinler? Artık günü kurtarayım deyip sağlığını tehlikeye atıp bir tıraşın peşine düşen sanatkârlarımız var” ifadelerini kullandı.Karslı açıklamasına şöyle devam etti, “Türkiye ‘de 10 milyon civarında emekli insan var. Bunun içinde babamda almak şartıyla hele hele ki şu günde esnafın bu perişanlığında bu verilen para çok yanlış. 2 milyon civarında esnaf ve sanatkârı var! Her Ramazan ve Kurban bayramında emekliye Biner TL vermek mi kolay, yoksa esnafın can çekiştiği şu günlerde ve hatta bir kereye mahsus kapalı olan her bir esnafının cebine 2 bin TL vermek mi kolay?Odalar, federasyonlar, TESK sahnede ve gereğini yapıyorlar. Fakat yeterli ve tatminkâr değil. Kapalı her esnafa 2 bin TL için şimdi bütün Türkiye’de ki esnaf odaları birlik başkanlarını göreve çağırıyorum. Masaya yumruğunuzu vurun hakkımızı isteyelim tek ağızdan bizlerde destek olalım. Durum oldukça ciddidir. Yarın kapanacak kepenkleri açacak kilit bulamazsınız! Psikolojisi bozulan esnafa doktor bulamazsınız!

Sponsor
Önceki İçerikTüm Araç Muayeneleri 3 Ay Ertelendi
Sonraki İçerik“BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU”
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz