-0.6 C
Sungurlu
05/06/2023

Etiket: fidan

1500 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU

Sungurlu Kaymakamlığı tarafından İlçemiz Organize Sanayi Bölgesinde ağaçlandırma etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte 1500 adet çam ve sedir fidanı toprakla buluşturuldu.

Sungurlu’da Fidanlar Toprakla Buluşturuldu (VİDEO)

'11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes' kampanyası kapsamında 81 ilde olduğu gibi Sungurlu'da da fidanlar toprakla buluşturuldu.

Muhtar Yadigar, “Olayın Köyümüzle Hiç Bir İlgisi Yoktur”

Arifegazili Köyü Muhtarın ve halkının duyarlı davranışı sayesinde dere yatağına atılmış binlerce tüp karaçam ve sedir fidanının bulunmasını sağladı. Arifegazili Köyü muhtarı Şükrü Yadigar, olayın köyümüzle hiç bir alakasının olmadığını ve duyarlı davranışımız nedeniyle bu olayın ortaya çıkmasını sağladık dedi.

Binlerce Fidanı Dere Yatağına Atmışlar

Sungurlu'ya bağlı Arifegazili Köyünde meydana gelen olayda dere yatağında binlerce tüp karaçam ve sedir fidanı bulundu. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yanan Ağaçların Yerine Fidan Bağışladı

TEMA Vakfı Sungurlu İlçe Temsilcisi Kürşat Kılıç, Belediye Toplu Konutlarında bulunan ağaçlık alanda çıkan yangında yanan ağaçlarının yerine bin adet fidan bağışladı.

Doğa Dostu Öğrenciler

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Nihal Gökçe ve öğrencileri, Belediye Başkanlığımız tarafından temin edilen meşe ağaçlarını ekiplerimizle birlikte toprakla buluşturdu.

Belediye Ekipleri, Öğrencilerle Fidan Dikti

Sungurlu Belediyesi, minik yüreklerin fidan dikim etkinliğine destek verdi.  İsmetpaşa İlkokulunun Tema Vakfıyla ortaklaşa düzenlediği etkinliğe 3/B sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri, Bayrak Tepe Mevkiinde minik yürekler gelecekleri için ağaç diktiler.

Belediye ve Öğrencilerin İşbirliğiyle Fidanlar Toprakla Buluştu

Sungurlu Belediyesi,Özel Dünya Sağlık Koleji öğrencilerinin ağaç dikim etkinliğine destek verdi.

Türk Telekomdan Müşterilerine Fidan

Türk Telekom Sungurlu Müdürlüğüne gidenlere fidan veriliyor. Sungurlu Türk Telekom Müdürlüğü yetkilileri, "Yeşile ve ormana herkesin özlem duyduğunu, bu düşünceyle Türk Telekom ofislerinde vatandaşlara fidan...
Sponsor

Hava Durumu

Sungurlu
kapalı
15 ° C
15 °
15 °
92 %
1.8kmh
95 %
Paz
15 °
Pts
21 °
Sal
21 °
Çar
25 °
Per
28 °
- Reklam Alanı -

Mobil İhbar

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu