-0.6 C
Sungurlu
25/09/2023

Etiket: esnaf

BAŞKAN ŞAHİNER, İŞ YERİ KAPALI OLAN ESNAFA SAHİP ÇIKTI

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, pandemi sebebiyle iş yerleri kapalı olan esnaflara nakit yardımında bulundu.

ESNAFIN SİGORTA PRİM YÜKÜ HAFİFLETİLMELİ

Sungurlu Terziler ve Berberler Esnaf Odası Başkanı Mutlu Karslı, pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnaf için sigorta prim yükünün hafifletilmeli gerektiğini söyledi. Bağ-kur primleri 2021 yılında indirimsiz 1234,25 TL, indirimli olarak ise 1055,36 TL miktarında ödenecek.

ESNAF DESTEK PAKETİNİN DETAYLARI AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kira düzenlemesinin konuşulduğu Kabine toplantısı sonrası açıklama yaptı. Erdoğan, "Yüzde 10'luk kira stopajı ve KDV indirimlerini 1 Haziran'a kadar uzattık. Esnafa 3 ay süreyle ayda bin lira destek ödemesi ve büyükşehirlerde 750 lira, diğer şehirlerde aylık 500 lira kira desteği yapacağız" dedi.

HAYDİ SUNGURLU ESNAFINA DESTEK OL!

Salgın süresince ALIŞVERİŞİNİ yanındaki, yörendeki ESNAF’tan yap, yok zamanda ‘hallederiz’ diyen, zamlara, enflasyona seni ezdirmeyen KÜÇÜK ESNAF’a SAHİP ÇIK.

Esnaf ve Tüccar E-faturaya Hazır Değil

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, 1 Ocak 2020'de başlayacak olan e-fatura düzenlemesi ile ilgili olarak "Esnaf ve tüccar buna henüz hazır değil, bu konu sıkıntı yaratabilir" dedi

Aşutoğlu, “Bu Kış Esnafımız İçin Çok Zor Geçecek”

Sungurlu Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Osman Aşutoğlu,yüksek faizli Esnaf Kredilerindeki sorunlar başta olmak üzere esnaflarımızın Elektrik v.b faturalarından tahsil edilen haksız kazançlar bir tarafta siftahsız günler nedeniyle Sosyal güvenlik ödemelerindeki sıkıntılar ve Dolar'ın, Euro'nun yüksek seyri nedeniyle bu kışın esnafımız için çok zor geçeceğini söyledi.

Aşutoğlu, “Odamızda TESK KART Başvurusu Başladı”

Sungurlu Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Osman Aşutoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) tarafından uygulamaya konulan ve esnaflara akaryakıttan sağlığa, eğitimden konfeksiyon alış-verişlerine kadar bir çok alanda indirimler sağlayan TESK KART için başvuru alımına Sungurlu Bakkallar ve Bayiler odamızdan başladığını belirtti.

Sungurlu’da Esnaf Gününe Yoğun Katılım

Sungurlu Terziler ve Berberler Odası ’5. Esnaf Günü’ kampanyasına başladı. Terziler ve Berberler Odası Başkanı Mutlu Karslı, kampanyanın 42 hafta süreceğini ve kampanya sonunda 133 esnafa toplam 1 milyon 58 bin TL’nin dağıtılmış olacağını söyledi.

Yılmaz Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti

Sungurlu Belediyesi Başkan yarımcısı Ahmet Yılmaz ve birim müdürleri ilçede Cumartesi günü kurulan semt pazarını ziyaret ettiler.

Esnafın Sorunları Ankara’ya Taşındı

Sungurlu Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Osman Aşutoğlu ve Sungurlu Şoförler Odası Başkanı Hacı Karatekin'in de aralarında bulunduğu çok sayıda oda başkanı Ankara’ya çıkarma yaptı. Oda Başkanları, TESK ve TŞOF ile Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.
Sponsor

Hava Durumu

Sungurlu
açık
21.4 ° C
21.4 °
21.4 °
39 %
3.7kmh
0 %
Pts
20 °
Sal
28 °
Çar
28 °
Per
30 °
Cum
27 °
- Reklam Alanı -

Mobil İhbar

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu