-0.6 C
Sungurlu
02/12/2023
Sungurlu HaberleriGündemESNAFLARA ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ

ESNAFLARA ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ

- Google Reklamı -

Sungurlu İlçe Sağlık Müdürlüğü Organ Bağışı Birimi tarafından ilçede bulunan esnaflar, Organ Bağışı konusunda bilinçlendirmek ve organ bağışına teşvik etmek için eğitim verildi.

Sungurlu İlçe Sağlık Müdürlüğü Organ Bağışı Birim Sorumlusu Büşra Denli Şengül, esnafların eğitim konusunda memnun kaldıklarını ve halkımızın bu konuda duyarlı olmaları gerektiğini , herkesin bir gün kendisinin veya ailesinden bir kişinin organ bağışına ihtiyaçları olabileceklerini belirtti.

Şengül, “Ülkemizde her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında her yıl “Organ ve Doku Bağışı Haftası” olarak kutlanmaktadır. Tedavisi yalnızca organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından biridir.”Organ nakli”, vücutta görevini yapamayan bir organın yerine canlı bir vericiden veya ölüden alınan sağlam ve aynı görevi üstlenecek bir organın nakledilmesi işlemidir.Kişinin hayatta iken serbest iradesi ile tıbben yaşamı sona erdikten sonra doku ve organlarının başka hastaların tedavisi için kullanılmasına izin vermesi ve bunu belgelendirmesi de organ bağışıdır.Unutmamak gerekir ki, her bağış yeni bir hayattır. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, organ naklinin caiz olduğunu bildirmiş ve organ bağışını, insanın insana yapabileceği en büyük yardım olarak tanımlanmıştır”

TRY - Türk Lirası
USD
28,8998
EUR
31,4795
GBP
36,6999
RUB
0,3168
CNY
4,0864
JPY
0,1968

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu