-0.6 C
Sungurlu
25/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemEski Hükümlü, Devlet Desteğiyle İş Yeri Açtı

Eski Hükümlü, Devlet Desteğiyle İş Yeri Açtı

- Google Reklamı -

Eski hükümlü Cemil Bozoğlan, kendi işini kurmak amacıyla Sungurlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu. Müdürlük tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda hükümlünün ilk etapta Sungurlu Ticaret Borsası’nın açtığı girişimcilik eğitimine katılımı sağlandı. Girişimcilik eğitimi belgesi alan Bozoğlan, daha sonra talebi üzerine koruma kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda oto ve halı yıkama projesi hazırlandı.
Hazırlanan proje, Sungurlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından oto ve halı yakıma projesi hazırlanarak Çorum İŞKUR il Müdürlüğüne sunuldu. Bozoğlan daha sonra Çorum İş-kur İl Müdürlüğü ile “Kendi işini Kurma Hibe Desteği Sözleşmesi” imzaladı. Toplamda 28 bin 830 TL’ye maal olan projenin 23 bin 130 TL’lik bölümü hibe desteği olarak sağlandığı bildirildi.

Sungurlu'da eski hükümlü Cemil Bozoğlan, devlet desteğiyle oto ve halı yıkama dükkanı açtı. | Sungurlu Haberleri

Yapılan açıklamada, “Mevcut projemiz ile eski hükümlümüz Cemil Bozoğlan’ın hem kendi iş yerini kurarak istihdamı sağlanmış hem de kendisinin ve ailesinin geçimini sağlama noktasında katkıda bulunulmuş olup, topluma uyumu ve topluma kazandırılmasına yardımcı olunmuştur. Bu noktada gerek eski hükümlümüz ve gerekse Sungurlu ilçemiz için önemli bir proje olmuştur. Zira ilçemizde eski bir hükümlünün hibe desteği ile kendi iş yerini kurduğu ilk örnek olmuştur” dendi.

- Advertisement -

İş yeri açılışına Sungurlu Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, Cumhuriyet Savcıları, Çorum İş-Kur İl Müdürü Ali Şahan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Çiftçi, Sungurlu Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Gülşen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Ticaret Odası Başkanı Alaittin Akel, Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil, Ziraat Odası Başkanı Dursun Karadereli ve çok sayıda davetli katıldı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2046
EUR
28,9498
GBP
33,3106
RUB
0,2835
CNY
3,7206
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu