-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimEryiğit, " Yarıyıl tatilinizin huzurlu ve mutlu geçmesi dileklerimle, hepinize iyi tatiller...

Eryiğit, ” Yarıyıl tatilinizin huzurlu ve mutlu geçmesi dileklerimle, hepinize iyi tatiller diliyorum”

- Google Reklamı -

Eryiğit, Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerim; 2018-2019 eğitim-öğretim yılının Birinci Dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Bu günde başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimizi, eğitim yöneticilerimizi ve tüm eğitim çalışanlarımızı, göstermiş oldukları gayretten ötürü takdir ediyorum. Tüm gayemiz; öğrencilerimizin yüreğine dokunmak ve onların yüreklerindeki açılmamış goncaları güle çevirmek, gözlerindeki mutluluk pırıltısını, sevgiyi, iyiliği, vicdan duygusunu açığa çıkarmak. Öğrencilerimizin gönüllerindeki sevgiyi hissetmelerini ve hayatın evrelerine nakşetmelerini sağlayan kıymetli velilerimize ayrıca teşekkür ediyor, ikinci dönemde daha verimli, bir çalışma ortamına başlamak üzere ara verdiğimiz yarıyıl tatilinizin huzurlu ve mutlu geçmesi dileklerimle, hepinize iyi tatiller diliyorum.
Eğitim, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne ulaştıracak en temel adımdır. Bu bilinçle ve Bakanlığımızın yayınlamış olduğu 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde belirtilen hedefler doğrultusunda geleceğimiz ve umudumuz olan öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimleri için Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak var gücümüzle çalışmaktayız.
Sungurlu eğitim camiası olarak önceliğimiz öğrencilerimizin gönüllerinde yer edinmek. Dönem boyunca yapılan etkinlerimizle, çalışmalarımızla öğrencilerimizdeki kalıplaşmış okul algısını değiştirerek bir aile ortamı sıcaklığını hissettirmekti gayemiz. Bu amaçla çıktığımız eğitim yolculuğumuzda öğrencilerimize okullarında görmüş oldukları eğitimlerinin yanı sıra sosyal gelişimlerini sağlamak için çeşitli projeler gerçekleştirdik. Projelerle birlikte öğrencilerimizin gönül hanelerinde sevgi duygusunu yaygınlaştırmak istedik. Sevgi ile dokunulan yüreklerin gonca gül misali açılıp etrafına ışık saçan bireyler olarak yetişmelerini can-ı gönülden arzuladık. Bu amaçla, çocuklarımızın, geçmişini bilen nesiller olarak yetişmelerini sağlamak adına ‘’Sungurlu Ecdat Işığında Yürüyor’’ projemizi, küçük yaşlarda öğrencilerin toplum problemlerine duyarlı olmaları, sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetişmelerinin hedeflendiğimiz “Sorumluluklarımla Büyüyorum” projemizi, öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğu kitabın anlamasını sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, sosyal ve kültürel anlamda gelişimine katkı sağlamak amacıyla “Sungurlu Okuyor Projemizi, küçük organizasyonlarla büyük mutlulukları yaşatmak adına ‘‘Doğum Günümü Okulda Kutluyoruz’’ projemizi, okul yöneticileri ve öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi için ‘’Lider Yönetici-Lider Öğretmen’’ STEM eğitimi gibi çalışmaları, öğrencilerimizin bilimsel gelişimine katkı sağlamak için E-Twinning, Tubitak 4006,Tubitak 2204’’ gibi çok sayıda proje çalışmalarına hep birlikte imza attık. İkinci dönemde daha güzel çalışmalar yapacağımıza, yeni projelerle öğrencilerimizin eğitimine daha fazla katkı sağlayacağımıza inancım tamdır.

Değerli Meslektaşlarım;
Sizler bugünün küçükleri, yarının büyükleri istikbalimizin teminatı olan yavrularımızı yetiştirerek kutsal bir görevi ifa etmektesiniz. Dönem boyunca göstermiş olduğunuz azim, özveri ve fedakâr çalışmalarını takdirle takip etmekteyiz. Bu bağlamda hepinize emeklerinizden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederken ikinci dönemde ilçemizin başarısını hep birlikte daha üst seviyelere taşımayı temenni ediyorum.

Kıymetli Velilerimiz;
Çocuklarımız, emeğinin karşılığını alacakları bir dönemin daha sonuna geldiler. Sizi, getirecekleri karnelerden dolayı sevinç ve üzüntülerine ortak etmek isteyeceklerdir. Ailelerimizin öğrencilerimizin karne notlarını anlayışla karşılayarak ikinci yarıyılda öğrencilerimizin daha iyiye ulaşmaları adına veli olarak ne gibi katkı sağlayabilirim düşüncesinde olmalarını temenni ediyorum. Hayatla iç içe olmalarını, sosyalleşmelerini, kendini tanıyan bireyler olmalarını istiyoruz. Akademik başarının yanında hayatta savrulan değil aksine sıkı sıkı hayata tutunan değerlerine sahip çıkan çocuklar geleceğimiz olsun istiyoruz. Sungurlu eğitim camiasının bir ferdi olarak hepimize düşen görev çocuklarımızın gönlüne dokunabilmek…
Bu düşüncelerle çocuklarınızlar birlikte sağlıklı, mutlu ve güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

- Advertisement -

Sevgili Öğrencilerim,
Her biriniz yoğun çalışmalarınızla eğitim öğretimde bir yarıyılı daha tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Karne notlarınız nasıl olursa olsun; ümidinizi, gayret ettiğinizi takdirde başarılı olacağınıza dair güveninizi diri tutun. Başarılı olmanın yanında değerlerine sımsıkı bağlı iyi bir insan olma gayretinde olun. Bu ülkenin geleceğine ışık tutan bugünün küçükleri yarının büyükleri sizlersiniz inanıyorum ki tatil döneminde dinlenmenin yanı sıra vaktinizi sosyal gelişiminizi sağlayacak, kültürel yönden gelişmenize katkı sağlayacak faaliyetlerle değerlendireceksiniz.
Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizi yarınlara taşıyacak olan sevgili öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor, mutlu, huzurlu, sağlıklı bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.”

TRY - Türk Lirası
USD
27,2149
EUR
28,8153
GBP
33,2067
RUB
0,2830
CNY
3,7229
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu