-0.6 C
Sungurlu
28/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimEryiğit Ortaokul Müdürleri ile Bir Araya Geldi

Eryiğit Ortaokul Müdürleri ile Bir Araya Geldi

- Google Reklamı -

2018- 2019 Eğitim öğretim yılının devam etmesi nedeniyle, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit Başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Neşe Akalın ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı, merkez ve köy ortaokul müdürleri değerlendirme ve planlama toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda eğitim öğretimin başladığı günden bu güne yürütülen çalışmalar ile ilgili istişarelerde bulunuldu.
Milli Eğitim Müdürü Eryiğit, toplantıya katılan okul müdürlerine tek tek söz vererek kendilerinden okullarının son durumları hakkında bilgiler aldı. Bütün okul müdürleri kendilerine ayrılan sürede okullarında yürüttükleri çalışmaları ayrıntılı şekilde anlattı. Örnek teşkil edecek çalışmalar ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdiler. Güzel örneklerin yaygınlaştırılması açısından verimli geçen toplantıda faaliyet ve çalışmalarını aktarma imkanı buldular. İlçemizde ki bütün ortaokul ve imam hatip ortaokullarının dersler bazında hazırladığımız ilçe ortalamaları müdürlerimize verildi. Böylelikle okullarımız akademik olarak ne durumda olduklarını görmenin yanı sıra planlamaların daha sağlıklı olması sağlanacaktır. Okullarımızın tamamında düzenlenecek şiir dinletileri, şiir okuma yarışmaları, köy okullarımızda yürütülecek çalışmalar gibi çok sayıda projenin bilgilendirmesi yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda yapılan çalışmaların değerlendirileceği ve yapılacak çalışmaların planlanacağı türler bazında ayrı ayrı düzenlenecek toplantıların Mart ayı toplantısı merkez ve köy Ortaokul Müdürleri ile Dr. Sedat Baran-Dr. Melahat Baran Ortaokulunda yapıldı. | Sungurlu Haberleri
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit okul müdürlerinin devam eden eğitim öğretim yılı ile ilgili olarak istek ve önerilerini dinledi. Eğitim öğretim yılının sorunsuz ve başarılı bir şekilde geçmesi için okul müdürlerimizin özverili bir şekilde çalıştıklarını görmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Yapılacak bu toplantıların yıl içerisinde de devamının geleceğini belirtti. Okul müdürlerimizden eğitim ve öğretim kalitemizin artırılmasına yönelik projelere ağırlık verilmesini, okul müdürlerimizin de yine ayrıca okullarımızda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek zaman zaman toplantılar yapmalarını isteyen Eryiğit, “hepimizin ortak gayesi Sungurlu´da hizmet ettiğimiz öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesini sağlamaktır. Siz eğitim liderlerinden beklentimiz öğretmenlerimiz, velilerimiz ve personeliniz ile el ele vererek sağlayacağınız sinerji ile okullarımızı öğrencilerimiz için sıcak bir aile ortamı haline getirmeye çalışmanızdır. Sunumlarda da gördüğümüz üzere okullarımız çok güzel çalışmalara imza atıyorlar. Ortaya çıkan sayısal veriler elde edilen başarılar ile kendinizi değerlendirme imkanı buldunuz. Toplantıdan elde ettiğiniz verilerle okullarımızda güzel çalışmalar yapacağınıza inancım tamdır. Lideri olduğunuz okulda öğretmenlerimiz ile bir araya gelerek durumunuzu tekrardan analiz ediniz. İlçemizdeki merkez ve köylerdeki bütün ortaokulların TÜBİTAK 4006 projesine başvurması bizi mutlu etmiştir. Yine okullarımızın TÜBİTAK 2204 proje yarışmalarına öğrencilerini hazırlaması hedefimiz olan Sungurlu´nun eğitimde, bilim de öncü olması hedefine bizleri yaklaştıracaktır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yürüttüğümüz projelere başta sizlerin büyük desteğinizi bekliyoruz. Bütün bu projelerde tek gayemiz öğrencilerin mutluluğunu ve başarısını sağlamaktır. Sizlere güveniyoruz her zaman yanınızda ve desteğiniz olmaya devam edeceğiz. Bu uzun ve verimli toplantıda ki sunumlarınız ve çalışmalarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor çalışmalarınızda üstün başarılar diliyorum” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3138
EUR
28,6963
GBP
33,1402
RUB
0,2814
CNY
3,7368
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu