Eryiğit, Arifegazili Köyü İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Arifegazili Köyü İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret ederek misafirim öğretmenim projesi kapsamında öğrenci ve velisini evinde ziyaret etti.
Misafirim Öğretmenim projesi hakkında değerlendirme yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERYİĞİT, öğrenci velilerinin evlerinde ziyaret edilmesi ve öğrencilerin çalışma ortamlarının yerinde görülmesinin insan odaklı bir eğitim anlayışının gereği olduğuna işaret etti.

Abone Ol

Her öğrencinin bir değer olduğunu vurgulayan Eryiğit, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başında gönüllü idareci ve öğretmenlerimizle birlikte bu yönde bir karar aldıklarını hatırlatarak, “Başarının veli öğretmen ve öğrenci ilişkisinin sağlanmasıyla gerçekleşeceğine inanıyoruz. Bu inançla sene başında ziyaretler yapma kararı aldık. Hedefimiz, tüm öğrenci velilerini tek tek ziyaret etmek. Öğrencilerimizin güvenini kazanmak ve başarısını yükseltmek adına yaptığımız bu ziyaretlerle aynı zamanda çocukların sosyal yaşantılarını da ele almış oluyoruz. Öğrencilerimizin yaşadığı yeri, ailesini, kültürel yapısını tanıyarak onlarla ve velileri ile daha sıkı ve samimi ilişkiler kurmak adına bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

Okulda İncelemelerde Bulundu
Arifegazili İlkokulu Ortaokulun okul idarecileri ve öğretmenlerle istişare toplantısı yaptıktan sonra okulun dersliklerini ve bölümlerini gezerek incelemelerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü, ziyaret ettiği sınıflarda öğrenim gören öğrenciler ile yakından ilgilendi ve Okul Müdürü Yener Özalp´den okul ve öğrenciler hakkında bilgi aldı.
Başarılı çalışmalarından dolayı okul idaresine ve öğretmenlerine teşekkür ederek okuldan ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz