-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetERCAN ŞAHİN, SUNGURLU’NUN SORUNLARINI BU KEZ MECLİSTE DİLE GETİRDİ

ERCAN ŞAHİN, SUNGURLU’NUN SORUNLARINI BU KEZ MECLİSTE DİLE GETİRDİ

Sungurlu’nun sorunlarını dile getirmeye devam eden Sungurlu İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin, bu kez İl Genel Meclisi toplantısında dile getirdi.

- Google Reklamı -

Yıllardır üvey evlat muamelesi gören kadim şehrim Sungurlu’nun sorunlarını bir kez daha sizlerin huzurunda dile getirmek istiyorum diyerek sözlerine başlayan Ercan Şahin, Sungurlu’nun sorunlarını tek tek sıraladı.

Öncelikle bozuk yollardan dolayı ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı kazaların yaşandığı köy grup yollarından bahsetmek istiyorum diyen Şahin, “Sungurlu’nun bir çok köy grup yolu adeta köstebek yuvalarını andırıyor. Bir çok kez dile getirmemize rağmen halen somut adımlar atılmış değil.Bu yollar neden yapılmıyor. Daha kaç kişinin canı yanması gerekiyor” dedi.

Sungurlu’nun su sorununa dikkat çeken Şahin, “Belediye Başkanı kışın bir açıklama yaptı ve eğer önlem alınmaz ise Sungurlu yaz ayında büyük bir su sıkıntısı yaşayacak dedi. Ve ne yazık ki korktuğumuz başımıza geldi ve Sungurlu’nun bir çok mahallesinde su sıkıntıları meydana geldi.

- Advertisement -

Kaç defa müracaatta bulunduk. Kırankışla Barajı yapılana kadar, 6 kilometre mesafeden yani Evci Barajı’ndan Sungurlu’ya su istedik. Ama ne yazık ki her defasında bu taleplerimiz ötelendi. Çorum’a 59 kilometre mesafeden su getiren zihniyet, 6 kilometre mesafeden Sungurlu’ya su getirmemize izin vermedi” diye konuştu.

Bir türlü yapılmayan EDS sistemine de değinen Şahin, “Çorum merkez dahil bütün ilçelerden daha fazla kaza Sungurlu’da meydana geliyor. Bu kazalarda bir çok vatandaşımızı kaybettik. Bunun vebalini kim üstlenecek. Delice, Balışeyh gibi Sungurlu’dan daha küçük olan ilçelere bile kurulan sistemi, neden Sungurlu’ya kurmuyorsunuz. Biz biliyoruz ki bu sistemlerden kesilen cezaların bir bölümü belediyelere gelir olarak geliyor. İstenilince Çorum’a bir günde bu sistemi kuruyorsunuz ama sırf sizden olmadığı için, bu sistemi kurmamak için yıllardır direniyorsunuz” şeklinde konuştu.

Derelerin Islahı Projesi’nin hayati öneme sahip olduğunu belirten Şahin, “Yıllar önce projesi çizilmiş olan bir sistemi, ödeneği geldiği halde sırf belediyeyi kaybettiğiniz için uygulamıyorsunuz. Sonra bir de utanmadan bir kepçe sokup, birde kepçenin yanına süphaneke boncuğu gibi dizilip ’Dereleri Islah Ettik’,’Yaparsa Ak Parti Yapar’ diyerek pişkin pişkin birde poz verip, haber yaptırıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Şahin son olarak, yıllardır ötelen ve irdelenen Sungurlu Organize Sanayi Bölgesine yapılmakta olan ve yapılacak yatırımlarını kimse engelleyemez. Milletvekilleri Özgül Özel ve Tufan Köse’yi esefle kınıyorum” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3311
EUR
28,8793
GBP
33,2049
RUB
0,2871
CNY
3,7460
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu