-0.6 C
Sungurlu
03/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemErcan Şahin: "10 Kasım Atatürk'ü anlamaktır"

Ercan Şahin: “10 Kasım Atatürk’ü anlamaktır”

- Google Reklamı -

Yayımladığı mesajda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletinin umudu olduğunu aktaran Şahin, “10 Kasım’ı bir hüzün günü olarak görmek yerine aziz Atatürk’ün mücadeleci kişiliğini, milli duyarlılığını anlamak, manevi yönünü daha iyi tanımak, tanıtmak için eşsiz bir fırsata dönüştürmek gerekmektedir” dedi.

Ercan Şahin, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılalı bugün tam 81 yıl oldu. Aziz Atatürk, emperyalizme karşı verdiği destansı mücadele ile mazlum milletlere örnek olmuş büyük bir kahraman ve eşsiz bir devlet adamıdır. Aziz Atatürk, vatanı ve milleti için her şeyi feda edecek bir cesarete ve milli bilince sahipti. Aziz Atatürk, 57 yıllık kısa ömrüne adeta kitaplara sığmayacak kadar koskoca bir tarih sığdırmayı başarmıştır. Aziz Atatürk, esaret zincirlerini kırarak cepheden cepheye koşmuş, iç ve dış düşmanlara karşı; milli değerler etrafında Türk milletini toplamayı başarmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik yaparak milletimizin kalbinde müstesna bir yer edinmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk milletine duyduğu derin sevgiyi anlamak için hayatında neler başarabildiğini bilmek gerekir. Onun içindir ki Atatürk’ün yaptıklarını okuyarak ne kadar büyük bir tarihi şahsiyet olduğunu öğrenmek ve çocuklarımıza öğretmek gerekir. Elbette her fani gibi devletimizin kurucusu yüce Atatürk de 81 yıl evvel hayata gözlerini yummuştur. Fakat Atatürk ve cumhuriyet düşmanları bilmelidir ki, geride bıraktığı hatıralar ve bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti ebedi yaşayacaktır.

Cumhuriywwtimizin kurulduğu günden bu güne birlik ve beraberliğimize karşı şer odakları çeşitli projeler sahnelese de Türk milleti kurucu değerlere sonuna kadar bağlı kalacaktır. Dolayısıyla 10 Kasım’ı bir hüzün günü olarak görmek yerine aziz Atatürk’ün mücadeleci kişiliğini, milli duyarlılığını anlamak, manevi yönünü daha iyi tanımak, tanıtmak için eşsiz bir fırsata dönüştürmek gerekmektedir. Aziz Atatürk hiç kimseyi aldatmadan, ülkesi ve milleti için koyduğu hedeflere yılmadan yürüyerek; aleyhinde bulunan çevrelere, yolundan çevirmeye çalışan şer odaklara aldırmayarak önündeki tüm engelleri birer birer aşmasını bilmiş ve bu sayede Türk milletinin umudu olmuş, Türk vatanına yepyeni bir çığır açmıştır. Bu düşüncelerle, ölümünün 81’inci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kurucu kahramanlarımıza, tüm aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.”

TRY - Türk Lirası
USD
27,4995
EUR
28,8311
GBP
33,2694
RUB
0,2765
CNY
3,8189
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu