-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemErayhan, " Muharrem ayı, İslamiyet’in en kıymetli 4 ayından birisidir"

Erayhan, ” Muharrem ayı, İslamiyet’in en kıymetli 4 ayından birisidir”

- Google Reklamı -

Cumhuriyet Halk Partisi Sungurlu İlçe Başkanı Ali Erayhan Muharrem ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada ‘Muharrem ayı aradığımız, hasret kaldığımız barış, kardeşlik gibi evrensel değerleri bulmamız için bir fırsattır’ dedi.
İlçe Başkanı Erayhan açıklamasının devamında “Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayı, İslamiyet’in en kıymetli 4 ayından birisidir. Muharrem ayı içerisinde şükretmenin, bereketin, paylaşmanın adı Aşure Günü; tüm Müslümanların ortak acısı, ortak hüznü olan Kerbela vardır.
Hz. Hüseyin’e ve Kerbela’da şehit düşen tüm mazlumlara gönül verip yasını tutan herkesin matemi kabul olsun. İçerisinde bulunduğumuz Muharrem ayının ülkemizdeki ve dünyadaki bütün mazlumlara huzur ve barış getirmesini diliyorum. Muharrem ayı Allah’ın rızasını ve sevgisini kazanmak, toplumsal birliği, kardeşlik ve barış duygularını pekiştirmek, zulme ve haksızlığa karşı çıkmak, mazlumdan yana olmak, gönülleri insan olma onuru ile yıkamak ayıdır. Savaşların her gün çoğaldığı, kanın, gözyaşının durmadığı, acıların katlandığı, ayrımcılığın arttığı günümüzde Muharrem ayının özünü anlamak, özlenen, hasret duyulan barış iklimine kavuşmak; aradığımız, hasret kaldığımız barış, kardeşlik gibi evrensel değerleri bulmamız için bir fırsattır.
Muharrem Ayının; sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu, kan ve gözyaşının akmadığı, ölümlerin ve acıların yaşanmadığı, ayrımcılığın olmadığı bir dünyaya; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, barış, huzur ve mutluluk getirmesine vesile olmasını temenni ediyorum.” diye söyledi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2567
EUR
28,8141
GBP
33,1395
RUB
0,2795
CNY
3,7279
JPY
0,1829

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu