-0.6 C
Sungurlu
04/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemErayhan, "Bir Birimizi Kucaklayarak Dünya Milletleriyle Yarışmalıyız"

Erayhan, “Bir Birimizi Kucaklayarak Dünya Milletleriyle Yarışmalıyız”

- Google Reklamı -

Erayhan, “Ahilik Haftası, toplumda birlik ve dayanışma sağlayan, sosyal, ekonomik, kültürel hayatın düzenlenmesinde rol oynayan Anadolu’da bin yıldan beri varlığını sürdüren ahilik anlayışını sadece belli gün ve haftalarda kutlamak yerine günümüzde de sürdürebilirsek ticari ve toplumsal ilişkilerde yaşadığımız bir çok sorunu ortadan kaldırabileceğimize inanıyorum.
Sanayide ve ticarette doğruluktan ve dürüstlükten ödün vermeden ahiliğin kurucusu Ahi Evran muhabbeti ile birbirimizle kucaklaşarak dünya milletleri ile yarışmalıyız. Türk ekonomisinin bel kemiği olan esnaf ve sanatkârlarımız tarihinden aldığı bu güçlü mirası koruyarak evrensel değerlerle bütünleşerek ilerlemelidir.
Milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biri olan Ahilik geleneğinin asıl amacının toplumsal dayanışmayı ortaya çıkarmak, bu anlayışla meslek erbapları yetiştirmek olduğunu, doğruluktan dürüstlükten ödün vermeden, iş ve meslek hayatında saygılı, şefkatli, cömert güler yüzlü ahilik geleneğini esas alan esnaf ve sanatkarlarımızın yetişmesi dileğiyle başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere tüm Sungurlu halkının Ahilik Haftasını kutlarım.”

TRY - Türk Lirası
USD
27,5394
EUR
28,8193
GBP
33,2541
RUB
0,2727
CNY
3,8263
JPY
0,1847

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu