Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

"Engelli olmak eksiklik veya acziyet değildir"

Engelli kardeşlerimizin, hayatlarını huzur ve güven içinde sürdürebilmeleri, kendi kendilerine yetebilecek kıvam ve kabiliyete sahip olabilmeleri başlıca hedefimiz olmalıdır diyen Şahin, “Engelsiz bir Türkiye, engelsiz bir toplum, engelsiz bir gelecek için sorumluluk şuuru, dayanışma ve yardımlaşma duygusu muhakkak surette canlı ve aktif tutulmalıdır.

Eşitlik ilkesi gereğince ve yüce dinimizin buyrukları doğrultunda hiç kimseye ikinci sınıf insan muamelesi yapılamayacaktır. Bu nedenle engelli kardeşlerimizin, hayatın her alanında hak ettikleri seviyelerde bulunmalarının önü ardına kadar açık tutulmalıdır. Türk Milleti var olduğu müddetçe engelli kardeşlerimiz hiçbir zaman sahipsiz kalmayacak, umutları boşa çıkmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tüm engelli kardeşlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyor, hepsine birden huzur, başarı ve esenlik dolu yıllar diliyorum. Onları sadece bugün değil, nefes alıp verdiğimiz her an hatırımızdan çıkarmadığımızı, çıkarmayacağımızı özellikle bilmelerini ümit ve temenni ediyorum”

İlgili İçerikler

Özsarı, “Gazeteciler Aydınlatıcı ve Yol Göstericidir”

Safa Özhazinedar

Mezarlıklar ziyaretçi Akınına Uğradı

Safa Özhazinedar

15 Temmuz Şehidi Mezarı Başında Anıldı

Safa Özhazinedar

Arefe ve Bayramın 1.Günü Otobüsler Ücretsiz

Safa Özhazinedar

ATTDER Çorum İl Temsilcisi Can Kargın’dan Sert Açıklama

Safa Özhazinedar

Acemi Kasaplar Yine Hastanelik Oldu

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar