"Engelli olduğu için, kimse toplumdan dışlanmamalı"

Sponsor

Aşutoğlu, “Özürlülük, doğuştan ya da kaza veya uzun süren hastalıklar sonucu bedensel veya zihinsel meydana gelen, kişinin hayatında engeller oluşturabilen duyusal, zihinsel ve diğer yeteneklerinin kaybetmesi olarak anlatılabilir. Evet belki bizler, sizler şu an için özürlü değiliz ancak bu olmayacağımız anlamına gelmiyor. Unutmamalıyız ki her an hepimiz bir engel sahibi olabiliriz. Engelleri olan insanların bir engeli de biz olmayalım.

Her an ve her yerde Engelli olan insanların önüne geçip onları, mağdur bırakmayalım. Örneğin trafikte, örneğin engelli asansörlerinde. Onlar hayatta büyük mücadelelerle her gün yeniden doğuyorlar. Her gün, her an. Formalitede 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlanan bu gün bir gün değil, her gündür. Bir yılın 365 günü sokakta, yanı başımızda olan engelli insanlarımıza karşı duyarlı olalım.

Bugünün en azından insanlarımızda duyarlılığa sebep olması dileği ile herkese engelsiz, sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmelerini dilerim” dedi.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerik"Engellilerin Sorunlarını Kendi Sorunlarımız Görmeliyiz"
Sonraki İçerik"Engelliler hayatın her alanında tüm topluma örnek olacak işlere imza atmaktadırlar"
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz