ENGELLİ ÖĞRENCİLER BİR GÜNLÜĞÜNE ÜNİVERSİTELİ OLDU

Sponsor

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek Okulu, Bölükbaşıoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından engelli öğrenciler için bir günlük ‘temsili üniversite eğitimi programı’ düzenlendi.

İlk defa üniversiteli olan öğrenciler, çok mutlu olduklarını dile getirdi. Öğrenciler, sabah saatlerinde okula gelerek yemekhane de kahvaltı yaptı. Daha sonra sınıflara geçen 120 öğrenci 3 saat ders işledi. Çeşitli yarışmalar ve oyunlar oynayan öğrenciler, daha sonra ağaç dikme etkinliğine katıldı.
Böyle bir program organize edilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden engelli öğrenciler, bu duruma imkan tanıyan ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Sungurlu kaymakamı Fatih Görmüş burada yaptığı konuşmada, “Ben bugün duygusal hissediyorum. Sizlerin gelişmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. İçinde bulunduğunuz bu gereksinim kişisel gelişiminiz engel olacak bir durum yok. Sizlerde birer üniversiteli olursunuz. Bu güzel programı düzenledikleri için Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek Okulu, Bölükbaşıoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Sponsor

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleşen törene Sungurlu İlçe Kaymakamı Fatih Görmüş, Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetci, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Aktaş, Sungurlu Gençlik Merkezi Müdürü Mahmut Esat Buğdaylı, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Buğra Bağcı, Bölükbaşıoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü hakan Topallı, öğretim görevlileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sponsor
Önceki İçerikDENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ENGELLİ ÇOCUKLARA ŞEFKAT ELİ
Sonraki İçerikMİNİK ASENA YAŞAM SAVAŞI VERİYOR
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz