En Etkili Şekilde Aracın Orijinal Boyasını Nasıl Korursunuz?

Sponsor

Her geçen gün daha fazla otomobilde karşılaştığımız folyo kaplama, hem güneşin zararlı ışınlarından daha fazla koruma sağlıyor hem de kişisel zevkinize göre daha ekonomik bir değişime olanak tanıyor. Tavanlar, Aksesuarlar, Komple Renk Değişimleri, Boya Koruma amaçlı Şeffaf kaplamalar ile kategorize edilebilen folyo kaplama, aracın dış etkilerden korunması, boya hatalarının ve çiziklerin saklanması veya tamamen zevke bağlı olarak otomobilin dış yüzeyinin kaplanması işlemidir. Başka bir avantajıysa folyo ile kaplanan yüzeyler UV ışınlarının etkilerine maruz kalmadığı için boya solmuyor, matlaşmıyor ve aynı zamanda asit yağmuru veya kar gibi doğal etkenlerden de aracınız korunmuş oluyor.

Her geçen gün daha fazla otomobilde karşılaştığımız folyo kaplama, hem güneşin zararlı ışınlarından daha fazla koruma sağlıyor hem de kişisel zevkinize göre daha ekonomik bir değişime olanak tanıyor.  | Sungurlu Haber

Orijinal boyalar üzerinde kullanılan, üretim nedeni araç boyasını korumak olan ve sonra onlarca renge kavuşan bu ürünü aracınıza kaplattıktan sonra söktürmek istediğinizde de aracın boyasında herhangi bir olumsuzlukla, hiçbir sorun ile karşılaşmıyorsunuz. Profesyonel uygulama kadar sökmenin de belirli bir proseste yapılması şartıyla… Aracınızı boyattığınızda aracınız değer kaybederken, bu yöntem ile aracınızın değerini de koruyabiliyorsunuz. Ancak aracınıza folyo kaplama yaptırmak için ne kadar ufak da olsa vurukları ve göçükleri düzelttirmeniz gerekiyor. Folyo kaplama işlemi için gerekli olan zaman, kaplanacak alana göre değişiyor. İşlem bir veya bir buçuk gün sürerken panoramik cam tavan görünümü vermek, tavanlardaki boya kusurlarını kapatmak için yapılan kaplama işlemi iki saat ile yarım gün arasında sürüyor. Folyolar, iyi bakıldığında, doğru yıkandığında, korumaları yapıldığında ve dışarıdan fiziki bir müdahaleye maruz kalmadığında 5-7 yıla kadar dayanabiliyor.

Sponsor

Her geçen gün daha fazla otomobilde karşılaştığımız folyo kaplama, hem güneşin zararlı ışınlarından daha fazla koruma sağlıyor hem de kişisel zevkinize göre daha ekonomik bir değişime olanak tanıyor.  | Sungurlu Haber

Folyo kaplama işlemi Cast ve Premium olmak şartıyla, sedan ve hatchback otomobillerde 1.750 TL’den başlayan fiyatlar ile, SUV ve MPV sınıfı araçlarda 4.500 TL seviyesindeki fiyatlardan yapılıyor. Tüm araçlara panoramik cam tavan görünümü verebilmek için yapılan folyo kaplama işlemi ise 250 TL’den başlayan fiyatlara sahip. Kaplama yapılan araçların bakımı ile ilgili olarak öncelikle folyo kaplama yapılan araçlar yıkanırken aşırı tazyikli su kullanılmamasına veya tazyik, folyonun yapışma noktalarını kaldırabileceğinden eğimli şekilde yüksek  verilmemesine dikkat edilmeli.

Her geçen gün daha fazla otomobilde karşılaştığımız folyo kaplama, hem güneşin zararlı ışınlarından daha fazla koruma sağlıyor hem de kişisel zevkinize göre daha ekonomik bir değişime olanak tanıyor.  | Sungurlu Haber

Tüm folyolara, rengini koruması için, tıpkı boyaya uygulandığı gibi boya koruma işlemi uygulanabilir. Mat görünüm veren folyolar haricindeki folyolara boya parlatma ve koruma işlemi de yapılabiliyor. Uygulanan malzemenin test edilmiş ve mühendislik çalışmaları ile kalitesini kanıtlamış olması, uzun yıllar kullanılabilirliği önemli ölçüde etkilerken, Uzak Doğu ürünleri sararma kararma çatlama ve sökülmeme riskiyle olmamasına dikkat edilmelidir. Kesim ve reklam amaçlı folyolarla araç kaplamanın anlamsızlığı kadar, uygulamanın yapıldığı alanın ısı değerleri, havalandırma imkanları ve işçilik kalitesi mutlaka göz önünde bulundurulmalı, hatalı işçilik, maket bıçak kesimleri ve amatör işlemlerden araç değerinin korunması anlamında, ikinci elde değer kaybı yaratmaması açısından göz önünde bulundurulması gereken kriterlerdir. Folyo kaplama hizmeti hakkında detaylı bilgi için burayı ziyaret edin.

Sponsor
Önceki İçerikAraç Bakımında Taksit Fırsatı
Sonraki İçerikSon Maç Rahat Geçti:3-1
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz