-0.6 C
Sungurlu
13/03/2023
Sungurlu HaberleriEğitimEn Çok Kitap Okuyan Öğrenciler Ödüllendirildi

En Çok Kitap Okuyan Öğrenciler Ödüllendirildi

- Google Reklamı -

Öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğu kitabın anlama seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, sosyal ve kültürel anlamda gelişimine katkı sağlamak amacıyla “Sungurlu Okuyor Projesi” kapsamında okullarda Kitap Okuma Etkinliği düzenleniyor her ay okullarımızda en fazla kitap okuyan öğrenciler ödüllendiriliyor.
Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ödül törenine Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit ile birlikte Şube Müdürü Neşe Akalın katıldı.

Sungurlu Okuyor Projesi kapsamında ilçe merkezi ve köylerdeki tüm okullarda Ocak ayında en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi. | Sungurlu HaberleriMilli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Okullarımızda Ocak ayında en çok kitap okuyan öğrencileri kutlayarak, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve bilinci kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek; kelime dağarcığını zenginleştirmek ve güven duygusunu geliştirmek; kişisel gelişimi destekleyerek Türkçeyi doğru, güzel, etkili kullanma becerisini geliştirmek amacıyla okuma alışkanlığının erken yaşlarda kazanılmasının önemine dikkat çekti.

Eryiğit, “Okumak insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir. İnsanın düşünce yapısını, hayal dünyasını geliştirir; sözcük dağarcığını arttırır, insana bilgi ve birikim kazandırır” dedi. Eryiğit, okuma alışkanlığı kazanmış bireylerin, okumak, okuduğunu anlama ve anlatabilme becerilerinin yüksek oranda gelişerek, kendisini ifade etmesinin daha kolay hale geldiğini, bu sayede akademik başarılarının ve yorumlama yeteneklerinin arttığını belirtti.

- Advertisement -

“Sungurlu Okuyor Projesi ” kapsamında bu ay en çok kitap okuyan öğrencileri ayrı ayrı tebrik eden Eryiğit, öğrencileri ödüllendirdi.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!