-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriEğitimEn Çok Kitap Okuyan 117 Öğrenci Ödüllendirildi

En Çok Kitap Okuyan 117 Öğrenci Ödüllendirildi

- Google Reklamı -

Öğrencilere kitap okuma sevgisini kazandırmak, ufki düşüncelerinde yenilikler oluşturmak, kelime dağarcıklarını genişleterek konuşma kabiliyetlerine zenginlik katmak amacıyla başlatılan “Sungurlu Okuyor Projesi” ile okullarda ‘’Kitap Okuma Etkinliği’’ düzenleniyor her ay en fazla kitap okuyan öğrenciler ödüllendiriliyor.
Sunguroğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen ödül törenine katılan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, okullarımızda Mart ayında en çok kitap okuyan öğrencileri tebrik ederek öğrencilerimizde var olan kitap okuma alışkanlığının bir ömür sürmesi yönünde temennilerde bulundu. 


Eryiğit, “Okumak insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir. İnsanın düşünce yapısını, hayal dünyasını geliştirir; sözcük dağarcığını arttırır, insana bilgi ve birikim kazandırır. Okuma alışkanlığı kazanmış bireylerin; okuduğunu anlama ve anlatabilme becerilerinin yüksek oranda gelişerek, kendisini ifade etme becerileri daha kolay hale gelir. Bu sayede öğrencilerimizin akademik başarıları ve yorumlama yetenekleri artar’’ dedi.
“Sungurlu Okuyor Projesi ” kapsamında bu ay en çok kitap okuyan öğrencileri ayrı ayrı tebrik eden Eryiğit, öğrencileri ödüllendirdi ve projenin 2 yıldır başarıyla uygulanmasını sağlayan okul yöneticilerine ve öğretmenlerine ayrıca her akşam 20:00-20:30 saatlerinde aile kitap okuma saatlerinde evlatlarıyla birlikte kitap okuyan velilere teşekkür etti.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7582
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu