En Çok Kitap Okuyan 117 Öğrenci Ödüllendirildi

Sponsor

Öğrencilere kitap okuma sevgisini kazandırmak, ufki düşüncelerinde yenilikler oluşturmak, kelime dağarcıklarını genişleterek konuşma kabiliyetlerine zenginlik katmak amacıyla başlatılan “Sungurlu Okuyor Projesi” ile okullarda ‘’Kitap Okuma Etkinliği’’ düzenleniyor her ay en fazla kitap okuyan öğrenciler ödüllendiriliyor.
Sunguroğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen ödül törenine katılan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, okullarımızda Mart ayında en çok kitap okuyan öğrencileri tebrik ederek öğrencilerimizde var olan kitap okuma alışkanlığının bir ömür sürmesi yönünde temennilerde bulundu. 


Eryiğit, “Okumak insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir. İnsanın düşünce yapısını, hayal dünyasını geliştirir; sözcük dağarcığını arttırır, insana bilgi ve birikim kazandırır. Okuma alışkanlığı kazanmış bireylerin; okuduğunu anlama ve anlatabilme becerilerinin yüksek oranda gelişerek, kendisini ifade etme becerileri daha kolay hale gelir. Bu sayede öğrencilerimizin akademik başarıları ve yorumlama yetenekleri artar’’ dedi.
“Sungurlu Okuyor Projesi ” kapsamında bu ay en çok kitap okuyan öğrencileri ayrı ayrı tebrik eden Eryiğit, öğrencileri ödüllendirdi ve projenin 2 yıldır başarıyla uygulanmasını sağlayan okul yöneticilerine ve öğretmenlerine ayrıca her akşam 20:00-20:30 saatlerinde aile kitap okuma saatlerinde evlatlarıyla birlikte kitap okuyan velilere teşekkür etti.

Sponsor
Önceki İçerikSungurlu Devlet Hastanesinde Hacamat Tedavisi Başladı
Sonraki İçerik‘Oylar tekrar sayılsın’ itirazına ret!
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz