Ekmeğini Gümüş Tamir Ederek Kazanıyor

Sponsor

Gümüş, tespih ve anahtar tamiri ve bakım işlerin erbabı olmak için usta-çırak ilişkileri neticesinde kazanılması gereken bir meslek olduğunu ifade eden Çekicioğlu, 13 yıldır emek verdiği mesleğini ustasından öğrendiğini belirtti.

Her mesleğin kendine göre incelikleri olduğunu kaydeden Çekicioğlu, “Gümüş değerli ve zarif bir maddedir. Küçük ve estetik olması nedeniyle ince işçilik gerektirir. Özellikle tamiri hususunda dokuya zarar vermeden kaynak ve işlemede hassas davranılmadığı durumlarda istenilen sonuca varmanın zor olduğu ve uzun süren uğraşı ve el beceresi istemektedir. Çırak bulmada zorlanıyoruz. Yetiştirmek istiyoruz. Ancak gümüş tamiri ve bakımı fazla bir getirisi olmadığı için gelen eleman da az paraya çalışmadığı gibi ilerisini iyi görmediği için meslek edinme gayretinde olmuyor” diye konuştu.
İstanbul caddesinde bulunan dükkanında, mesleğini icra etmeye çalıştığını belirten Çekicioğlu, gümüş takı tamiri ve bakımı dışın da anahtar ve tespih tamiri de yaptığını sözlerine ekledi.

Sponsor
Önceki İçerikŞahin, “Bazı FETÖ davası kararları milli vicdanı rahatsız etmektedir”
Sonraki İçerikBir Umutta Siz Olun
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz