-0.6 C
Sungurlu
30/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemEKİPLER AŞILAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

EKİPLER AŞILAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

- Google Reklamı -

Sungurlu’ya bağlı Büyükincesu köyünde görülen ŞAP hastalığı nedeniyle 15 köy ve merkez mahalleleri karantinaya alındı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri köylerde aşılama çalışması başlattı.

SUNGURLU’DA ŞAP NEDENİYLE 15 KÖY KARANTİNAYA ALINDI

İlçeye bağlı Büyükincesu Köyünde ŞAP hastalığı nedeniyle, 10 kilometre çapı içerisinde kalan Küçükincesu, Kamışlı, Çavuş, Kırankışla, Akçalı, Kemallı, Küçükpolatlı, Tatlı, Göller, Beşkız, Körkü, Salman, Ayağıbüyük, Gökçam Köylerinin ve Çiftlik Mahallesi hariç merkez mahalleleri karantinaya alındı. Bölgelere hayvan ve hayvansal ürünlerin giriş ve çıkışlarına kısıtlanma getirilirken, hayvanların ise meraya bırakılması yasaklandı.

AŞILAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri köylerde aşılama çalışması başlattı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekim Semih Yaman, “Büyükincesu Köyü’nde ŞAP hastalığı çıktı. 3 kilometre çapında koruma 10 kilometre çapında ise gözetim bölgesi oluştu. Bunlar içerisinde 15 köy ve merkez var. Bu çerçevede Küçükpolatlı Köyü’ne aşılamaya geldik. Şimdi sığırların aşılaması bitmek üzere. Daha sonra küçükbaş aşılamasına başlayacağız. Bu hafta içinde yaklaşık 7 bin 500 büyükbaş, 7 bin 500 ise küçük baş hayvanın aşılamasını tamamlamayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7579
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu