Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı – 23 Aralık Sonuçları

Sonuç tarihi belli olan ehliyet sınavı için araştırmalar, günün ilk ışıklarından bu yana sürüyordu. 2018 yılında trafiğe çıkma hakkı elde etmek için sabırsızlanan sürücü adayları, 23 Aralık’ta girdikleri ehliyet sınavı sonuçlarına bugün ulaştı. Ehliyet alabilmek için tek şart yazılı sınavdan geçer not almak değil ancak bir sonraki aşama olan direksiyon sınavına girmek için ilk aşamada başarılı olmak gerekiyor. Peki ehliyet sınavından kaç puan almak gerekiyor? Direksiyon sınavı ne zaman?

Abone Ol

EHLİYET SINAV SONUCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

SINAVDAN GEÇMEK İÇİN KAÇ PUAN ALINMASI GEREK?

Sınavda çıkan sorular ve cevap anahtarı, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan ODSGM ( Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü) üzerinden erişime açıldı. Ehliyet sınavından en az 70 puan alan adaylar direksiyon sınavına girebilecek. Direksiyon sınavından da en az 70 puan alanlar, stajyer ehliyet sahibi olacaklar.

DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN

Milli Eğitim Bakanlığı direksiyon sınavı içi kesin bir tarih vermezken, bir önceki dönemlere bakıldığında direksiyon sınavı, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 15 ve 22 gün arasında düzenleniyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz