-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriSporEĞİTİMSPOR SPORCU YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

EĞİTİMSPOR SPORCU YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

Sungurlu Eğitimspor sporcu yetiştirmeye ve sporcuları sahaya sürmeye devam ediyor.

- Google Reklamı -

2014 yılından bu yana dezavantajlı gruplarda yer alan yüzlerce çocuğa ulaşarak spor eğitiminin yanı sıra, çocuklara rehberlik ederek hayatlarına yön veren kısaca Sungurlu’ya renk getiren bir spor kulübü olan Sungurlu Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü üretmeye ürettiği ürünleri sahaya sürmeye devam ediyor.

9 yıl önce okullarda Voleybol çalışması yaparak hem de alt yapı takımlarını oluşturup hem de voleybolu Sungurluda kenar mahallelere taşıyan eğitim Spor Kulübü zor şartlar altında bir kaç öğretmenimizin özverili çalışmaları sonucu yüzlerce kız ve erkek sporcu çocuğumuzu alt yapı takımlarıyla, bölgesel lig takımlarıyla, Türkiye finallerinde yarışmalarını sağlanmış olup sayısız kupa ve madalyalar kazanmıştır. Eğitim Spor Kulübü, hedeflerini asla kısa vadeli yapmayan bu düşüncesiyle birlikte Çorum’un en büyük voleybol alt yapısını oluşturan çocuklarımıza değer verip nitelikli eğitim almasını için mücadele eden kulüp oldu. Zor koşullarda çalışmalarına devam eden spor kulübümüz maalesef yeterli desteği bulamadığı için geçen sezon kadın voleybol şubemizin çalışmalarına ara vermek durumunda kaldı. Eğitim Spor kulübü, şu anda erkek voleybol ve satranç takımlarıyla faaliyetlerini başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.

OYNATAMADIĞI SPORCULARI BAŞKA KULÜPLERE YOLLUYOR

Daha önceki yıllarda kendi yetiştirdiğimiz sporcularımızı çocuklarımızın gelişimizi dikkate alarak eğitim şartları daha iyi olan kulüplere transfer etmiştik. Bildiğiniz üzere bu kulüpler arasında Türk voleybolunun devleri arasında bulunan Galatarasay ve Arkas spor kulüpleri de yer almaktadır. İmkansızlıklar yüzünden kadın voleybol takımlarımızla faaliyetlerimize ara verme kararıyla beraber kız çocuklarımıza imkan sağlayamadık ve pandemiyle birlikte spor eğitimlerine ara vermek zorunda kaldılar. Voleybolla tanıştırdığımız, emek verip yetiştirdiğimiz kızlarımızdan olan Burcu, Cennet, Sena ve Ayşegül adlı dört(4) sporcumuz Sungurlu’da faaliyet gösteren diğer bir spor kulübü olan Sungurlu Belediyesi Spor Kulübü yetkililerin istemesi doğrultusunda ve spor etiği çerçevesinde aileleri bilgilendirip, Eğitim Spor Kulübünün kadın takımının olmadığı için transfer olmalarına izin verdik. Eğitim Spor Kulübü olarak bu sporcularımızın hayatlarında başarılar diliyoruz.

- Advertisement -

SPOR ETİĞİNİ VE KALİTESİNİ YUKARI TAŞIYACAĞIZ

Yıllardır sahada amatör ruhu yüksek bir şekilde çalışmalarını devam ettiren, alanında uzman eğitimcileri bünyesinde barındıran bir eğitim kulübüyüz. Yıllarca gerekli desteği alamamasına, birçok problemle mücadele etmesine rağmen çalışmalarına ara vermeden devam etmiştir. Nitelikli eğitimciler ile eğitim veren spor kulübümüz yeterli desteği bulması halinde spor etiği ile donatılmış örgütsel vatandaşlık davranışı yüksek sporcular üretmeye ürettiklerini sahaya sürmeye devam edecektir. Bu bölgede Çorum’un adına yakışır devamlılığı olan spor bilinci yüksek bir jenerasyonlarla spor etiği ve kalitesini daha yukarıya taşımaya çalışacağız. .Çorum kurum ve kuruluşlarını halkımızı Sungurlu Eğitim Spor kulübümüze ve bizlerden başka gerçekten emek veren herkese destek olmaya davet ediyoruz.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3074
EUR
28,8319
GBP
33,1632
RUB
0,2835
CNY
3,7382
JPY
0,1832

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu