-0.6 C
Sungurlu
04/10/2023
Sungurlu HaberleriEğitimEğitimspor 6.Sezonunu Açtı

Eğitimspor 6.Sezonunu Açtı

- Google Reklamı -

Türkiye Satranç Federasyonunun bu yıl ülke genelinde yapmış olduğu sokakta satranç var etkinliğini Sungurlu’da gerçekleştiren kulübümüz Sungurlu’yu yine en güzel şekilde temsil ederek sezonu açtı.

8 yıl önce okul takımlarıyla kız ve erkek alt yapısını oluşturup 5 sezondur voleybol kız-erkek takımlarımızla bütün alt kategorilerinde kulüpler arasında mücadele eden Çorumun en büyük alt yapısına sahip olan kulübümüz bu sezon maddi imkansızlıklardan dolayı sadece erkek takımlarıyla sahalarda mücadele edecektir.
Yapılan açıklamada; “Kurulduğu günden bu yana hedeflerinden, spor ahlakı ve kültüründen uzaklaşmadan, temiz şeffaf sahalarda çocuklarımıza hizmet veren her sezon olduğu gibi bu sezonda hedeflerimize sadık kalarak voleybol branşında midi ,küçük, yıldız, genç yaş gruplarıyla alt yapıda, satranç ve bölgesel lige de başvuru yapacak voleybol takımlarımızı 2. Lige çıkartma hedefiyle İlçemizi en centilmen şekilde temsil ederek çocuklarımıza örnek olmaya devam edeceğiz.
Geride bıraktığımız 5 sezonda kız ve erkek sporcularımızla en küçük yaş gruplarından başlayarak lig kategorilerine kadar takım çıkaran, alt yapının önemine vurgu yapıp ve bu doğrultuda çalışarak toplam 4 kez voleybol takımlarımızla, 4 kez de satranç takımlarımızla Türkiye Finallerine katılan bir kulüp olarak bu başarılara daha güzel başarılar katmak için çalışmaya devam edeceğiz.

“Nitelikli Gençler yetiştirmek istiyoruz”

Çağdaş, aydınlık, özgürlükçü, eşitliği ve adaleti arayan geleceğe, memlekete hayırlı, iyi eğitim almış, sporla, kültürle, sanatla yoğrulmuş, genç nesiller yetiştirmek istiyoruz. Ulaşabileceğimiz tüm çocuklara destek olmak ve onları sporla kazanmak niyetindeyiz ve bunu yaparken spor ahlakını ön plana çıkartıyor ve doğru eğitimcilerle çocuklarımıza eğitim vermeye çalışıyoruz.

- Advertisement -

“Çocuklarımız için Destek Bekliyoruz”

Sporun, kötü alışkanlıklardan uzak kalmak için yapılan fiziksel ve zihinsel aktivite olduğuna sözde değil özde inanan bir spor kulübü olarak, her geçen gün çevrede bağımlılık yapan maddelere ulaşabilirliliğin kolaylaştığı, çocuklar için tehlike oluşturabilecek etkenlerin arttığını gözlemleyen bu faktörlere ulaşımı engellemek ve ortadan kaldırmak için mücadele eden antrenörlerimiz çocuklarımız için geç kalmadan amatör spor kulüplerinde sosyal sorumluluğu ele almış bizim gibi gönüllü olarak çalışan insanlara geç kalınmadan destek verilmesi gerektiğini yüksek perdeden konuşuyor ve kamuoyu ile paylaşıyoruz.

TRY - Türk Lirası
USD
27,5500
EUR
28,8378
GBP
33,2513
RUB
0,2728
CNY
3,8286
JPY
0,1846

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu