-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemEğer, "Galibiyeti İstedik, Sahadan Bir Puanla Ayrıldık"

Eğer, “Galibiyeti İstedik, Sahadan Bir Puanla Ayrıldık”

- Google Reklamı -

Eğer, maça önceki haftalara göre rakibe önde basarak baskı altına alma düşüncelerini bir türlü başaramadıklarını ve ilk yarı itibari ile tutuk bir görüntü verdiklerini belirterek ‘Bunda en büyük etken oyuncu grubumuzun dinamizmini ve enerjisinin yüksek olması saha içinde oto kontrollerini zaman zaman ayarlayamamalarından kaynaklandı. 25. dakikalarda Taha’nın rakibini geçtikten sonra şarjla düşürülmesine hakemin devam demesi oyun temposunu ve sertliğini artırdı. Havza Belediyespor daha tecrübeli oyunculardan kurulu bir takım olması ve temponun yükseldiği yerlerde oyunu soğutma düşünceleri ister istemez oyun ritminin akıcı olmasını etkiledi.

İlk yarının son saniyesinde konsantrasyon eksikliğinden yediğimiz golle soyunma odasına 1-0 mağlup girdik. İkinci yarıda ilk yarıdaki oyundan uzak kendilerine güvenerek kaybetme korkusundan uzak oyun oynamalarını söyleyerek futbolcularımı motive ettik. Nitekim ikinci yarıda ayağa oynamaya çalışan ve istediklerimizi yapmaya çalışan bir takım görüntüsü verdik. 55. dakikada yaptığımız iki değişiklik ile oyunun kontrolünü tamamen elimize aldık derken gereksiz yere kırmızı karttan rakiple beraber on kişi kaldı. Sonraki bölümde de isteğimiz ve mücadelemiz devam etti ve Şaban’ın kafa golü ile beraberliği yakaladık. Galibiyeti istedik bunun içinde yüklendi rakibe pozisyon versek de özellikle kanatlardan rakibi baskı altına aldık.

Böyle bir baskı kurduğumuz anda sebebi ne olursa olsun kabul edemeyeceğimiz bir hareketle Ayhan top bizde iken ve faul kazanmışken rakibi iterek kırmızı kart görmesi bizim takımın oyuncusuna hiç yakışmadı. Sahada dokuz kişi kalmamıza rağmen oyun direncimiz de düşme olmadı taraftarlarımızın da desteği ile inanılmaz mücadele ettik ve iki tane net pozisyon bulduk ancak değerlendiremedik. Sahadan bir puanla ayrıldık ve öz güvenimizin artması ve mücadele gücü yüksek bir maçtan istediğimizi alarak ayrıldık. Ben özellikle ikinci yarıdaki futbol ve mücadelelerinden dolayı sahada son rakikaya kadar kalarak ter akıtan futbolcularımı kutluyor ve son düdüğe kadar takımlarına destek veren taraftarlarımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7582
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu