Eğer, “Galibiyeti İstedik, Sahadan Bir Puanla Ayrıldık”

Sponsor

Eğer, maça önceki haftalara göre rakibe önde basarak baskı altına alma düşüncelerini bir türlü başaramadıklarını ve ilk yarı itibari ile tutuk bir görüntü verdiklerini belirterek ‘Bunda en büyük etken oyuncu grubumuzun dinamizmini ve enerjisinin yüksek olması saha içinde oto kontrollerini zaman zaman ayarlayamamalarından kaynaklandı. 25. dakikalarda Taha’nın rakibini geçtikten sonra şarjla düşürülmesine hakemin devam demesi oyun temposunu ve sertliğini artırdı. Havza Belediyespor daha tecrübeli oyunculardan kurulu bir takım olması ve temponun yükseldiği yerlerde oyunu soğutma düşünceleri ister istemez oyun ritminin akıcı olmasını etkiledi.

İlk yarının son saniyesinde konsantrasyon eksikliğinden yediğimiz golle soyunma odasına 1-0 mağlup girdik. İkinci yarıda ilk yarıdaki oyundan uzak kendilerine güvenerek kaybetme korkusundan uzak oyun oynamalarını söyleyerek futbolcularımı motive ettik. Nitekim ikinci yarıda ayağa oynamaya çalışan ve istediklerimizi yapmaya çalışan bir takım görüntüsü verdik. 55. dakikada yaptığımız iki değişiklik ile oyunun kontrolünü tamamen elimize aldık derken gereksiz yere kırmızı karttan rakiple beraber on kişi kaldı. Sonraki bölümde de isteğimiz ve mücadelemiz devam etti ve Şaban’ın kafa golü ile beraberliği yakaladık. Galibiyeti istedik bunun içinde yüklendi rakibe pozisyon versek de özellikle kanatlardan rakibi baskı altına aldık.

Böyle bir baskı kurduğumuz anda sebebi ne olursa olsun kabul edemeyeceğimiz bir hareketle Ayhan top bizde iken ve faul kazanmışken rakibi iterek kırmızı kart görmesi bizim takımın oyuncusuna hiç yakışmadı. Sahada dokuz kişi kalmamıza rağmen oyun direncimiz de düşme olmadı taraftarlarımızın da desteği ile inanılmaz mücadele ettik ve iki tane net pozisyon bulduk ancak değerlendiremedik. Sahadan bir puanla ayrıldık ve öz güvenimizin artması ve mücadele gücü yüksek bir maçtan istediğimizi alarak ayrıldık. Ben özellikle ikinci yarıdaki futbol ve mücadelelerinden dolayı sahada son rakikaya kadar kalarak ter akıtan futbolcularımı kutluyor ve son düdüğe kadar takımlarına destek veren taraftarlarımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikHayvan Pazarı 11 Ekim’de Açılıyor
Sonraki İçerikMahmatlı Köyünde Üzüm Hasadı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz