EDS Yerine Şehir İçi Radar Uygulaması Başlattılar

Sungurlu’da meydana gelen kazaları önlemek için radar hız kontrolü denetimi başlatıldı.
Sungurlu’da meydana gelen kazaları önlemek için radar hız kontrolü denetimi başlatıldı.
Sponsor

Sungurlu’da meydana gelen kazaları önlemek için radar hız kontrolü denetimi başlatıldı.

Sungurlu’da yaşanan trafik kazalarını önlemek için Çorum İl Trafik Komisyonu tarafından Sungurlu’ya Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurulması kararlaştırılmıştı. Ancak aradan 1 yıl geçmesine rağmen hiçbir adım atılmamıştı. EDS sistemini kurmak yerine bugün İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şehir içindeki kazaların önlenmesi için ilçenin farklı noktalarında radar uygulamasının başlatıldığı bildirildi.

İşte Çorum İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama; “İlimiz, Sungurlu ilçesinde meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi, trafik kurallarına uyma düzeylerinin en üst seviyeye çıkarılması, kaza sonucu meydana gelen yaralanmaların azaltılması ve denetim faaliyetleri yoluyla sürücüler üzerindeki algılanan-yakalanma riski duygusunun artırılması için;         

Sponsor

Sungurlu ilçesi sorumluluk sahasında meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların kavşak içlerinde meydana geldiği, trafik kazalarının oluş şekilleri değerlendirildiğinde ise arkadan çarpma, kırmızı ışık ihlali ile yandan çarpma şeklinde olduğu görülmektedir.

Bu bağlamda; ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların azaltılması amacıyla Sungurlu İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak günün belirli saatlerinde Çorum-Sungurlu-Kırıkkale / Kırıkkale-Sungurlu–Çorum 190-02 no.lu Devlet Karayolunda yoğunlaştırılmış şekilde radarla hız denetimi yapılmakta olup, kurallara uymayan arar ve sürücülere 2918 Karayolları Trafik Kanunun ilgili maddelerinden Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlenmektedir.

Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesiyle ortaya konulan hedefler doğrultusunda yürütülen eylem planları, kampanyalar, etkin, sürekli ve yoğun trafik denetimleri, yerel ve sosyal medya kullanılarak yapılan bilgilendirme-bilinçlendirme ve algı yönetimi faaliyetleri sonucunda;  Sungurlu İlçesinde 2019 yılına göre 2020 yılında ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında azalma olduğu görülmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Sponsor
Önceki İçerikCUMARTESİ PAZARI CUMA GÜNÜ KURULACAK
Sonraki İçerikÖZEL ÖĞRENCİLERDEN KAYMAKAM GÖRMÜŞ’E ZİYARET
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz