18.7 C
Sungurlu
27 Ekim 2020
Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

“Ecdadımızın bize bıraktığı bu gururla nasıl mutlu olsak azdır”

Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Esnaf Odası Başkanı Osman Aşutoğlu 26 Ağustos Malazgirt Zaferi ve Zafer Haftası’nın yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Anadolu’nun milletimiz için ebedi vatan olmasını sağlayan 1071 Malazgirt Zaferi’nin ve Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savası sonucunda kazanılan 30 Ağustos Zaferi tarihimizin dönüm noktalarından biridir. 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu, milletimizin artık vazgeçilmez yurdu olmuştur. Ecdadımızın bize bıraktığı bu gururla nasıl mutlu olsak azdır. Tarih boyunca bağımsız yaşamış Yüce Türk Milleti, aynı şekilde Malazgirt Zaferindeki inançla hareket ederek milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı 30 Ağustos tarihinde büyük bir zafere imza atmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında tercihini tam bağımsız vatandan yana kullanan milletimiz savaşarak vatan sevgisinin önünde hiçbir gücün duramayacağını tüm dünyaya göstermiştir.Binlerce yıldır bu topraklarda bağımsızlığından taviz vermeyerek kimseye boyun eğmeden nice düşmanları yenmiş olan aziz milletimiz birlik, beraberlik içinde her türlü mücadelesine devam ederek Rabbimin izniyle ülkemizi sonsuza kadar yaşatacaktır. Bu vesileyle, tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle anıyorum. İki büyük zaferin yıldönümü büyük milletimize kutlu olsun.

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar