DÜNYAYI TİTRETEN SUNGURLULU THE TURK MAÇLARA MEHTERLE ÇIKIYOR

Amerika Birleşik Devletleri'nde dövüş sporları ligi olan MMA Ligi Bellator 225’te “The Turk” lakaplı Sungurlulu Türk dövüşçü Ahmet Kayretli, maçlara Mehter Marşı ile çıkıyor.

Sponsor

Amerika Birleşik Devletleri’nde dövüş sporları ligi olan MMA Ligi Bellator 225’te “The Turk” lakaplı Sungurlulu Türk dövüşçü Ahmet Kayretli, maçlara Mehter Marşı ile çıkıyor.

Dünyanın en başarılı MMA şirketlerinden Bellator 225’te Sungurlulu Türk dövüşçü Ahmet Kayretli de yer alıyor. Aslen Sungurlulu olan Kayretli maçlara mehter marşıyla çıkması hem rakibini korkuturken, hemde destekçilerine moral veriyor. Profesyonel kafes dövüşçüsü Ahmet Kayretli, MMA, Kick Boks, Boks ve Muay Thai gibi dövüş sanatlarını icra eden profesyonel bir sporcu. Dövüş sporlarına çocuk yaştan beri ilgi duyan Ahmet, Türkiye’de Milli Takım’a kadar yükselmeyi başarabilen bir isim.

Ahmet, dövüş sanatları alanında ülkesine madalyalar kazandırdı. Hayallerini gerçekleştirebilmek için önce Tayland’da Jitti Gym isimli bir dövüş kampına katılan, ardından dövüşçü olmak için Hollanda’ya giderek şansını orada deneyen Ahmet’in son durağı Amerika Birleşik Devletleri oldu. Bugün Virginia’da yaşayan ve profesyonel dövüşçü olarak mesleğini sürdüren Ahmet’in en büyük amacı dövüş sporlarının şampiyonalar ligi MMA’de derece kazanmak ve adını duyurmak.

Sponsor
The Turk lakaplı Sungurlulu Dövüşçü Ahmet Kayretli
The Turk lakaplı Sungurlulu Ahmet Kayretli

” THE TURK ” HAYATINI ANLATTI

Ahmet Kayretli, profesyonel dövüş hayatını ve dövüşçü olmayı Amerikan kanalına anlattı; Kayretli; “13 yaşımdan beri dövüş sporlarıyla uğraşıyorum. Hayallerimin peşinden o günden bu yana koşuyorum. Çorum’un Sungurlu ilçesine bağlı Eşkanlı köyünde doğdum. 7 yaşıma kadar köyde kaldım. O günlerde bile rüyamda dövüşçü olduğumu görürdüm.

Türkiye’den sonra Tayland’a gittim. Orada dövüştüm. Ondan sonra hayallerimi gerçekleştirmek için Amerika’ya gittim. Bugüne kadar hiç nakavt olmamıştım ama 4-5 ay önce ilk defa New York’taki dövüşte nakavt oldum. Ben Türklüğümle kesinlikle gurur duyuyorum. Osmanlı’da bizim Türkiye’de bizim. Osmanlı bizim atamız.” dedi

Sponsor
Önceki İçerik40 GÜN SONRA DIŞARI ÇIKTILAR
Sonraki İçerikŞAHİNER, TÜRK DİL BAYRAMI’NI KUTLADI
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz