-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemDüğün Sezonunda Sahte Altına Dikkat

Düğün Sezonunda Sahte Altına Dikkat

- Google Reklamı -

Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte kuyumcular vatandaşları sahte altın konusunda uyardı. “Biz bile gerçeğinden ayırt edemiyoruz” diyen kuyumcular altın alacaklara tanıdık ve bildik kuyumculara gitmelerini söyledi.

Düğün sezonu hareketliliğinin başlamasıyla vatandaşların takılar için kuyumcuların yolunu tuttuğu bu dönemde Sungurlu’da kuyumcular, merdiven altı üretime dikkat çekti. Altın fiyatlarındaki artışın sahtekarların ekmeğine yağ sürmesi düğün sezonunda dolandırıcıların akıl almaz hilelerle başvurmasına neden oluyor.

“Gerçeğinden Ayırmak Bizin İçin Bile Çok Zor”

- Advertisement -

Sahte altınlara karşı müşterilerini uyaran kuyumcu esnafları; “Düğün sezonu başladı. Fiyatları nedeniyle altın, sahtecilerin iştahını kabartıyor. Bu süreçte vatandaşların bildikleri, tanıdıkları ve güvendikleri kuyumculardan alışveriş yapmalarını öneriyoruz. Bilmedikleri yerden alış veriş yapmasınlar sahte altın olasılığı şu anda yüksek. Özellikle hediyelik eşyalar ve çeyrek altında vatandaşlar buna dikkat etsin. Bu ürünlerde sahtecilik imitasyonculuk fazlalaştı. O yüzden biraz daha dikkatli olsunlar. Sahte altınları gerçek altından ayırmamız bizim için bile çok zor. Ayar suyuna ve mihenk taşına sürmediğimiz sürece sahte altını biz bile bilemiyoruz. O yüzden vatandaşların sahte altını ayırt etmeleri zor. Vatandaşlarımızın sadece ve sadece güvendikleri ve tanıdıkları yerden alış veriş yapmalarını öneriyorum” dediler.

“Tanıdık sarrafın yanına geliyoruz”

Altın alırken dikkat ettiklerini söyleyen vatandaşlar ise “Piyasada sahte altın düğün sezonunda fazlasıyla karşımıza çıkıyor. Bunun için de tanıdık bildik sarrafın yanına geliyoruz. Oradan alıyoruz altınları. Bu dönemde çok dikkat etmek zorundayız, eğer sahte altını alırsak bir sürü zarar ederiz” şeklinde konuştular.

Vatandaşları da bu konuda uyarıyoruz ve daha duyarlı olmalarını istiyorum. Sahte altını gerçek altından ayıramıyoruz bu çok zor” ifadelerini kullandılar.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2126
EUR
24,8351
GBP
28,8818
RUB
0,2831
CNY
3,2557
JPY
0,1657

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu