-0.6 C
Sungurlu
22/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyaset“DEVLETİN MALI DENİZ YEMEYEN DOMUZ MİSALİ”

“DEVLETİN MALI DENİZ YEMEYEN DOMUZ MİSALİ”

- Google Reklamı -
Çiçekli Köyü’nün altında, Aşağıfındıklı Köyüne geçiş yolunda bulunan bir pirit beton setin çok yakın zamanda yapıldığını söyleyen Sungurlu İYİ Parti İlçe Başkanı Dursun Kanmış, "Çekmiş olduğumuz fotoğraflarda da göründüğü gibi deredeki prit beton tahmini 14 metre uzunluğunda 3 metre yüksekliğinde ve 3 parçaya bölünmüş, yıkılmış durumda. Beton tabanında pabuç yok. Beton içerisinde de demir yok. Kim yedi demiri demir nerede?" dedi. | Sungurlu Haberleri

BETON TABANINDA PABUÇ YOK, BETON İÇERİSİNDE DEMİR YOK

Çiçekli Köyü’nün altında, Aşağıfındıklı Köyüne geçiş yolunda bulunan bir pirit beton setin çok yakın zamanda yapıldığını söyleyen Sungurlu İYİ Parti İlçe Başkanı Dursun Kanmış, “Deredeki prit beton tahmini 14 metre uzunluğunda 3 metre yüksekliğinde ve 3 parçaya bölünmüş, yıkılmış durumda. Beton tabanında pabuç yok, beton içerisinde demir yok. Kim yedi demiri, demir nerede? diyerek tepkisini dile getirdi.Yağan yağmur ve kar suyundan dereden gelen sudan yolu kullanamadıklarını söyleyen vatandaşlarımız bizlere ulaşmasından dolayı bizde Sungurlu İYİ Parti İl Genel Meclisi Üyemiz Ercan Şahin ile birlikte gidip yerinde inceledik diyen Kanmış, “Az çok inşaat işinden anladığım kadarıyla özetmek istiyorum. Çekmiş olduğumuz fotoğraflarda da göründüğü gibi deredeki prit beton tahmini 14 metre uzunluğunda 3 metre yüksekliğinde ve 3 parçaya bölünmüş, yıkılmış durumda. Beton tabanında pabuç yok. Beton içerisinde de demir yok. Kim yedi demiri demir nerede?

ercan şahin iyi parti çorum sungurlu

BAL YAPMAZ ARI MİSALİ BU NASIL İŞ, YETKİLİLER NEREDE?

Bal yapmaz arı misali ihtiyaç duyulan dere yatağına bu iş yapılırken yetkililere sesleniyorum iş yapan müteahhit firma kimdi? Diyen Kanmış, “Kalıp çakılırken, demir bağlanırken, beton atılırken hiç mi gidip kontrol etme lüzumunda bulunmadınız. İçerisinde hiç demir kullanılmadık bir prit beton seti yapılan işlemlerini, beton kalitesini görmeden nasıl kesin kabulünü yaptınız? dedi.Kanmış, “Bakın yazdıklarımı İyi okuyun. Biz İyi Parti olarak her yere hizmet yapılması hususunda kim yaparsa yapsın, yapılan hizmeti takdir etmesinde biliriz. Ama vatandaşın ödediği vergilerle, devletimizin parası ile yandaşa ihale ver, göz yum taktiği ile yapılmayan işi eksik yapıp, yapılmış gibi gösterip devletin parasını harcama yapan yetkililerinde yapılan işlerinde takipçisi oluruz” dedi.

AKP’NİN İLÇE BAŞKANI VE YETKİLİLERİ SİZİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUM

AKP‘nin İlçe Başkanı sizi göreve çağırıyorum diyen Kanmış, “Sungurlumuza ve bu köylerimize yapılan hizmetlerin partisi pırtısı olmaz. Gelecek hizmetlere engel olmayın. Yapılan hizmetleri el gördü oldu bitti yapmayın. En iyi şekli ne ise ilçemize ve köylerimize onu yaptırmaya çalışalım. Yapılan yerleri de komisyonlarda olan meclis üyeleriniz incelesin. Bu harcanan parada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Bunu köylü sorar, vatandaş sorar, kul sorar. Kul sormazsa Allah sorar. Yapılanı, edileni eksik olan işlerin takipçisi olacağız. Herkes görevini yapsın” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1159
EUR
28,9159
GBP
33,3361
RUB
0,2822
CNY
3,7105
JPY
0,1838

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu