-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriGündem‘DEVLET BABA’ BABALIĞINI TAMDA BU ZAMANDA GÖSTERMEK ZORUNDA

‘DEVLET BABA’ BABALIĞINI TAMDA BU ZAMANDA GÖSTERMEK ZORUNDA

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, dün yapılan yeni kısıtlamalar ile ilgili bir açıklama yaptı. Gün geçtikçe koronavirüs vakalarının korkutucu dereceye ulaştığını ve hükumet tarafından belirli kısıtlamalar yapılması gerektiğini daha öncede söyleyen Başkan Şahiner, dün alınan kısıtlama kararlarının geç ama yerinde olduğunu söyledi.

ESNAF VE İŞÇİLER PERİŞAN OLACAK!

Ancak, yeni alınan kısıtlama kararları ile restoran ve kafelerde sadece paket servise geçilecek, kıraathaneler faaliyetlerine bir süre ara verecek, halı saha ve sinemalar yıl sonuna kadar kapalı olacak diyen Başkan Şahiner, “Bu kararlar ile ekonomik açıdan oldukça zor bir süreçten geçen, zaten zorda ve kapatmanın eşiğine gelmiş esnaf ve buralarda çalışan binlerce işçi perişan olacaktır” dedi.

VATANDAŞ ŞU KIŞ GÜNÜNDE NASIL GEÇİNECEK?

Devlet bugün olmayacaksa ne zaman mağdur vatandaşının yanında olacak? diye soran Başkan Şahiner, “İş yeri sahibi, çalışanı, işçisi çoluğunu, çocuğunu şu kış gününde nasıl geçindirecek? Devlet bunu da düşünsün, ona göre de karar versin. Kapat demek kolay. Bol keseden atmakla olmuyor. Tok açın halini bilmiyor. İnsanlarımız aç, sefil ve zor durumdalar. Gidin bir zahmet hallerini bir görün” dedi.

- Advertisement -

“EKONOMİK MAĞDURİYETLERİN GİDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR”

Bu sektörleri kapatıyorsanız, mağduriyetlerini de gidermek zorundasınız diyen Başkan Şahiner, ”Sosyal Güvenlik Kurumu sigorta pirimi almasın, vergi alınmasın, kiraları karşılayın, çalışanlar için maaş desteği sunun. Bu insanların yaşayabilmeleri için, evlerini geçindirebilmeleri için bunları yapmanız gerekiyor. ‘Devlet Baba’ babalığını tamda bu zamanda göstermek zorunda ve alınan salgın tedbirlerinin neden olduğu ekonomik mağduriyetlerin giderilmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2149
EUR
28,8153
GBP
33,2067
RUB
0,2830
CNY
3,7229
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu