Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

‘DEVLET BABA’ BABALIĞINI TAMDA BU ZAMANDA GÖSTERMEK ZORUNDA

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, dün yapılan yeni kısıtlamalar ile ilgili bir açıklama yaptı. Gün geçtikçe koronavirüs vakalarının korkutucu dereceye ulaştığını ve hükumet tarafından belirli kısıtlamalar yapılması gerektiğini daha öncede söyleyen Başkan Şahiner, dün alınan kısıtlama kararlarının geç ama yerinde olduğunu söyledi.

ESNAF VE İŞÇİLER PERİŞAN OLACAK!

Ancak, yeni alınan kısıtlama kararları ile restoran ve kafelerde sadece paket servise geçilecek, kıraathaneler faaliyetlerine bir süre ara verecek, halı saha ve sinemalar yıl sonuna kadar kapalı olacak diyen Başkan Şahiner, “Bu kararlar ile ekonomik açıdan oldukça zor bir süreçten geçen, zaten zorda ve kapatmanın eşiğine gelmiş esnaf ve buralarda çalışan binlerce işçi perişan olacaktır” dedi.

VATANDAŞ ŞU KIŞ GÜNÜNDE NASIL GEÇİNECEK?

Devlet bugün olmayacaksa ne zaman mağdur vatandaşının yanında olacak? diye soran Başkan Şahiner, “İş yeri sahibi, çalışanı, işçisi çoluğunu, çocuğunu şu kış gününde nasıl geçindirecek? Devlet bunu da düşünsün, ona göre de karar versin. Kapat demek kolay. Bol keseden atmakla olmuyor. Tok açın halini bilmiyor. İnsanlarımız aç, sefil ve zor durumdalar. Gidin bir zahmet hallerini bir görün” dedi.

“EKONOMİK MAĞDURİYETLERİN GİDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR”

Bu sektörleri kapatıyorsanız, mağduriyetlerini de gidermek zorundasınız diyen Başkan Şahiner, ”Sosyal Güvenlik Kurumu sigorta pirimi almasın, vergi alınmasın, kiraları karşılayın, çalışanlar için maaş desteği sunun. Bu insanların yaşayabilmeleri için, evlerini geçindirebilmeleri için bunları yapmanız gerekiyor. ‘Devlet Baba’ babalığını tamda bu zamanda göstermek zorunda ve alınan salgın tedbirlerinin neden olduğu ekonomik mağduriyetlerin giderilmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

İlgili İçerikler

Futsal Turnuvası Sona Erdi – Şampiyon Hürriyet Ortaokulu

Safa Özhazinedar

Başkan Şahiner’den Belediye Personeline Dondurma

Safa Özhazinedar

Sungurlu Belediyesi 100 Çocuğu Sevindirecek

Safa Özhazinedar

Başkan Şahiner Divanda Görev Aldı

Safa Özhazinedar

Aşutoğlu, “Kadın elinin değdiği her yerde ve her işte başarı vardır”

Safa Özhazinedar

Yeni Başkan 5 Şubat’ta Seçilecek

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar