-0.6 C
Sungurlu
02/12/2023
Sungurlu HaberleriGündemDEVECİ ARMUDU İÇİN HASAT GÜNÜ DÜZENLENDİ

DEVECİ ARMUDU İÇİN HASAT GÜNÜ DÜZENLENDİ

- Google Reklamı -

Emekli Astsubay Yüksel Apaydın’ın, 15 dekar alanda yetiştirdiği deveci armudu için hasat günü düzenlendi.
İlçeye bağlı Karakaya Köyü’nde damla sulama sistemi ile 15 dönüm arazide deveci armudu yetiştiren Apaydın için hasat günü düzenlendi.

Düzenlenen programa Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş, İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah Göktekin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hicabi Berişbek, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Çam, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetci, Ziraat Odası Başkanı Seyfi Erayhan, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Kürbüz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İlhan Ambarkütükoğlu, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda yetiştirici Yüksek Apaydın, 11 yıl önce emekli olduktan sonra deveci armudunun bu bölgede de yetişebileceğini düşünerek, 35 dönüm üzerinden 15 dönümünü deveci armuduna ayırdığını söyleyerek, 15 dönüm alanda yaklaşık 1200 yarı bodur armut ağacının olduğunu ve bu sene 10. yaşı dolan ağaçlardan 40 ton civarında bir ürün elde edeceğini tahmin ettiğini söyledi.

- Advertisement -

Apaydın’ın konuşmasının ardından Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş, İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah Göktekin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hicabi Berişbek birer konuşma yaparak, Apaydın’ı tebrik etti.
Konuşmaların ardından program verilen ikramla sona erdi.

TRY - Türk Lirası
USD
28,8998
EUR
31,4795
GBP
36,6999
RUB
0,3168
CNY
4,0864
JPY
0,1968

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu